Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biało w całym województwie. Drogi przejezdne ale śliskie

Padający przez całą noc śnieg spowodował, że na drogach zrobiło się ślisko. Dodatkowo ujemna temperatura sprawia że w niektórych miejscach jezdnie mogą być oblodzone.

W końcu nadeszła zima, przez jednych uwielbiana, przez innych znienawidzona ale jest. Na drogach zrobiło się biało, co powoduje że należy zachować szczególną ostrożność i przede wszystkim dostosować prędkość do panujących warunków. A te w zależności od miejsca mogą diametralnie się zmieniać. Jak nas poinformowano, na drogach z opadami walczy większość dostępnego sprzętu. W pierwszej kolejności drogowcy starają się oczyścić ze śniegu drogi krajowe.

Czarną nawierzchnię mają m.in. krajowa dwójka w powiecie bialskim, 17-ka z Lublina w kierunku Warszawy a także z Zamościa w kierunku granicy, oraz 74-ka. Gorzej jest z droga krajową nr 19 z Lublina w kierunku Białegostoku, gdzie w wielu miejscach znajduje się zajeżdżony śnieg, podobna sytuacja występuje na DK 82 z Lublina w kierunku Włodawy, DK 12 Lublin- Chełm, DK 17 z Piask do Krasnegostawu. Czarne są newralgiczne miejsca, czyli niebezpieczne zakręty i wzniesienia.

Jednak jak nas zapewniono, w całym województwie nie ma miejsca by droga krajowa czy wojewódzka była nieprzejezdna z powodu śniegu. Choć zdecydowanie na tych drugich jeździ się o wiele gorzej. Noc na drogach przebiegła bezpiecznie, obyło się bez poważniejszych wypadków, jednak poranek oraz przedpołudnie pokazały, że wielu kierowców chciało dojechać do celu szybciej niż pozwalają na to warunki. Doszło do wielu kolizji, w większości są to sytuacje, gdy auto wylądowało poza drogą, w ogrodzeniu, czy też w rowie.

O wiele gorzej mają za to piesi. Nie wszędzie zarządcy nieruchomości zadbali by odśnieżyć chodniki czy tez przejścia dla pieszych. Jak nas poinformował czytelnik Daniel, na osiedlu Nałkowskich w Lublinie marznący deszcz spowodował totalną ślizgawkę, chodniki nie są niczym posypane a ulica Zemborzycka odśnieżona bardzo prowizorycznie.

(fot. lublin112)
2014-01-19 11:18:31

4 komentarze

  1. Biało w całym województwie ! A szczególnie w powiecie biłgorajskim hehe

  2. Drogi w naszym województwie pozostawie bez komentarza. Posypane tylko skrzyżowania oraz wzniesienia a cała reszta w lodzie. Panowie drogowcy to nie lodowisko!

  3. …będą „kosić” nie w tym miejscu posadzone drzewa i postawione słupy.
    Chociaż przydrożne krzyże oszczędźcie. 🙂

  4. ma być odwilż lada dzień to drogowcom nie opłaca się piasku i soli sypać , a czy to listopad czy styczeń to i tak zaskoczy drogowców zima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z kraju