Biała Podlaska: Ukradli co się dało, resztę zdewastowali

Policjanci z Białej Podlaskiej ustalili oraz zatrzymali sprawców włamania do nieczynnego zajazdu na obrzeżach miasta.

Do włamania doszło w połowie marca, kiedy to sprawcy wyważając jedne z bocznych drzwi dostali się do wnętrza budynku. Interesowały ich przede wszystkim metalowe elementy wyposażenia. Wymontowali oraz ukradli m.in. rury miedziane stanowiące elementy instalacji wodnej a także centralnego ogrzewania. Sprawcy kiedy stwierdzili iż w lokalu nie pozostało już nic co przedstawia jakąkolwiek wartość przystąpili do dewastacji wnętrz. Zniszczyli ściany, pourywali żyrandole a także połamali pozostałe w zajeździe meble.

Bialski Urząd miasta, gdyż to w jego zarządzie znajduje się budynek oszacował straty na łączną kwotę 50 000 zł, z czego te powstałe w wyniku kradzieży na 30 000 zł, a zniszczenia na 20 000 zł. Powiadomieni o wszystkim policjanci szybko wytypowali sprawców. Jednak były trudności z ich zatrzymaniem, gdyż żaden nie przebywał w miejscu swojego zamieszkania.

Tymczasem w piątek funkcjonariusze trafili na ślad jednego z nich i jeszcze tego samego dnia go zatrzymali. Po przesłuchaniu, podczas którego przyznał się on do winy został zwolniony. Mężczyzna ten, mając świadomość że policja już o wszystkim wie, najprawdopodobniej powiadomił o tym swojego wspólnika, gdyż po kilku godzinach ten dobrowolnie sam stanął w drzwiach komendy również przyznając się do zarzucanych mu czynów.

–Są to mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 27 i 34 lat – wyjaśnia podkomisarz Jarosław Janicki z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Obu przedstawiono zarzuty włamania oraz uszkodzenia mienia za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia, które znaleziono w jednym z okolicznych punktów skupu złomu- dodał Janicki.
null
null
null
null
null

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online