Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski Ratusz: 10 tys. ton soli i 12 mln złotych w śniegu

Powoli kończy się okres zimowego utrzymania dróg. Zarząd Dróg i Mostów podsumował wydatki związane z odśnieżaniem miasta. Na ulice przez ten czas trafiło 10 tys. ton soli.

– Podsumowaliśmy długą i pracochłonną zimę jeśli chodzi o utrzymanie dróg. Duże skoki temperatur spowodowały ubytki na drogach remontowanych bardzo dawno lub nie remontowanych wcale. Musimy zwiększyć wydatki zaplanowane na remonty, ponieważ poza drogami wcześniej przewidzianymi do remontu, musimy naprawić nawierzchnie tych zniszczonych przez zimę. Środków na te prace będziemy szukać w oszczędnościach na przetargach – powiedział Prezydent Krzysztof Żuk.

Zimowe utrzymanie dróg rozpoczęło się 1 listopada 2012 roku. Przez ten okres wystąpiły 44 dni z opadami śniegu. Na drogi trafiło 10 tyś. ton soli a największe pługi pracowały około 7,5 tys. godzin. To tak jakby jeden pług niemal cały rok jeździł po 24 godziny na dobę.

– Przez całą zimę pełniliśmy dyżury. Przyjęliśmy ponad 3 tys. zgłoszeń od mieszkańców. Szacowane koszty zimowego utrzymania wynoszą 12 mln zł. Gdy śnieg ustąpi rozpoczynamy program pozimowego oczyszczania. Będziemy m. in. odnawiać ubytki, oczyszczać opaski i znaki drogowe – precyzował Adam Borowy, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg i Mostów.

Komentarze wyłączone

Z kraju