Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie połączenie z lubelskiego dworca do Świdnika. Wydłużą jedną z linii autobusowych

Zamiast na Felin, linia nr 35 ze Świdnika będzie kursowała do nowego lubelskiego dworca autobusowego. Po raz kolejny zostanie też zwiększona częstotliwość kursowania linii nr 55.

Połączenie Świdnika z Lublinem komunikacją miejską spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców. Zainteresowanie pasażerów jest tak duże, że cały czas rozwijana jest siatka połączeń. Niebawem, gdyż od 1 marca, wydłużona zostanie trasa linii nr 35.

Obecnie autobusy przejeżdżają praktycznie przez cały Świdnik a następnie dojeżdżają do lubelskiego Felina. Na wniosek mieszkańców pojazdy będą kursować jednak dalej, gdyż do nowego dworca. Ma to zapewnić mieszkańcom możliwość dogodniejszych przesiadek m.in. na węzłach przy Parku Bronowice i Placu Bychawskim a tym samym sprawniejsze dotarcie do pracy czy szkoły. Nie bez znaczenia jest także możliwość bezpośredniego dojazdu na dworzec obsługujący szereg połączeń międzymiastowych i międzynarodowych.

Pojawiły się też pomysły, aby autobusy linii nr 35 na przedłużonej trasie zatrzymywały się jedynie na kilku ważniejszych przystankach. Zapewniłoby to szybszy czas przejazdu. Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Świdnika Marcin Dmowski, propozycja ta będzie analizowana.

Największym zainteresowaniem pasażerów podróżujących między Lublina a Świdnikiem cieszy się linia nr 55. Wiadomo już, że częstotliwość ich kursowania po raz kolejny zostanie zwiększona. Również od 1 marca na rozkładach jazdy pojawi się dodatkowy kurs.

13 komentarzy

  1. tam się świat kończy przecież i ludzie spadają xD

  2. To może niech inne linie także zatrzymują się na elitarnych, wybranychprzystankach ? Dlaczego tylko 35…? Do czego to dochodzi, żeby lubelskie autobusy dyskryminowały lubelskich pasażerów, jednocześnie nienaturalnie wywyższając potrzeby i aspiracje pasażerów ze swidnika w dotarciu do celu w
    Lublinie priorytetowym czasie?? Pasażerowie w Lublinie także chcą korzystać z własnej komunikacji miejskiej w stopniu nie pozwalającym na domniemanie dyskryminacji.

  3. A może by tak zwiększyć kontrolę biletów w Chamburku tam wszyscy jeżdżą za free.

  4. Wszyscy mają bilety miesięczne obszczymurki i dresiarze i ci co kasują bilety na J Pawła jak się strefa biletowa zmienia

  5. Bardzo dobry pomysł z 35!
    Jeszcze tylko żeby było więcej kursów niz teraz.

  6. Od lat mówię że powinna być linia, która ze Świdnika kursuje na Granitową albo na Żeglarską. Jest 55 które jeździ na Czechów, a na Czuby , bądź nad Zalew Zemborzycki żeby się dostać trzeba stracić minimum 1,5 godziny. Jeszcze troszkę jest do zrobienia…

Dodaj komentarz

Z kraju