Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Krótsza lista kandydatów na prezydenta Lublina. Marcin Wroński zrezygnował ze startu w wyborach

W walce o najważniejsze stanowisko w ratuszu pozostało trzech kandydatów. Z ubiegania się o fotel prezydenta Lublina zrezygnował Marcin Wroński.

Znany pisarz Marcin Wroński postanowił zrezygnować z ubiegania się o stanowisko prezydenta Lublina w nadchodzących wyborach samorządowych. Swoją kandydaturę ogłosił on w połowie stycznia. Z uwagi, iż nie jest związany z żadną partią, zamierzał startować z komitetu KWW „Lublin Przyszłość i Tradycja” miejskiego radnego Marcina Nowaka.

Była to dość zaskakująca informacja, gdyż do tej pory autor kryminałów nie angażował się w działalność polityczną. Okazuje się jednak, że ostatecznie jego nazwisko nie pojawi się na kartach wyborczych. Jest jednak możliwość, iż będzie się ubiegał o wejście do Rady Miasta Lublin z komitetu wyborczego Krzysztofa Żuka.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP Wroński, nie udało mu się zgromadzić szerszego grona osób z różnych środowisk politycznych i samorządowych. Tłumaczył, że zarówno po lewej i prawie stronie w wielu osobach egoizmy polityczne wzięły górę i nie wszyscy byli skłonni, aby legitymację partyjną zostawić w kieszeni. Jego zdaniem politycznie głosujemy w wyborach parlamentarnych, a w samorządowych martwimy się podwórkiem.

Rezygnacja Marcina Wrońskiego oznacza, że w walce o najważniejsze stanowisko w ratuszu pozostało trzech kandydatów. Oprócz obecnie urzędującego prezydenta Krzysztofa Żuka są to również Robert Derewenda (PiS) oraz Bartłomiej Pejo (Konfederacja).

19 komentarzy

 1. „Znany pisarz”… kogoś dobrze poniosło przy pisaniu tego artykułu.. p.Marcin ma z całą pewnością wierne grono swoich wielbicieli, ale jest ono raczej dość wąskie. Statystyczny lublinianin nie zna, nie kojarzy, nie wie kto to jest. 5 minut sławy minęło i chyba już nie wróci.

 2. Mało kto chce wiedzieć, że 90% kadry kierowniczej UB to byli Żydzi…
  Oni zawłaszczyli sobie też i inne urzędy.
  Rozmnażając się zaczęli tworzyć coraz to nowe stanowiska pracy dla ,,swoich” i swoich dzieci.
  Media, sądy, instytucje pożytku publicznego i ostatnio pozarządowe instytucje powiązane z EUROSOJUZEM.
  Coraz wieksza kontrola nad jednostką i coraz mniejsza odpowiedzialność urzędników, przy coraz większych przywilejach…
  CZY NAPRAWDĘ CHCEMY POWROTU KOMUNIZMU ⁉️

 3. Po co ma dzieli głosy i tak nie wygra , lepiej wejść do rady z komitetu prezydenta i swoje głosy oddać prezydentowi .

 4. Na krzywoustego może głosować ktoś kto wogóle nie ma pojęcia co się w tym mieście dzieje. A że stan błogiej nieświadomosci dotyczy 80% społeczeństwa to wynik może być tylko jeden

 5. Ale skład… jeden lepszy od drugiego…

 6. Czy Wroński ma jakiekolwiek kompetencje choćby do bycia radnym?Nie ma…

Dodaj komentarz

Z kraju