690 680 960

To będzie największa tego typu impreza w Polsce. W Niemcach odbędą się Zawody Monocyklowe

W Niemcach pod Lublinem trwają przygotowania do Ogólnopolskich Zawodów Monocyklowych. Zorganizowane zostaną na skateparku a udział w nich wezmą najlepsi zawodnicy z całej Polski.

Na początku września na terenie skateparku w Niemcach pod Lublinem odbędą się Ogólnopolskie Zawody Monocyklowe. Wezmą w nich udział najlepsi zawodnicy z całej Polski. Będzie to największa impreza tego typu w kraju i pierwsza we wschodniej części Polski. Na pomysł zorganizowania imprezy wpadł Krzysztof Piekarczyk, który sam od sześciu lat jeździ na monocyklu. Jak tłumaczy, podjął się tego zadania ze względu na brak w tym roku takich zawodów.

– Udało mi się osiągnąć więcej niż myślałem. Dostałem honorowy patronat Gminy Niemce, Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach oraz zdobyłem sponsora, jakim jest Bank Spółdzielczy w Niemcach. Dyrektor szkoły zgodził się przenocować uczestników oraz pomóc zapewnić im wyżywienie. Gmina z kolei postanowiła ufundować nagrody dla uczestników – wyjaśnia nam Krzysztof Piekarczyk.

Główna impreza rozpocznie się o godzinie 10 w sobotę 3 września, gdzie zawody otworzy Wójt Gminy Niemce oraz Dyrektor szkoły. W sobotę odbędą się zawody w takich dziedzinach jak trial czyli pokonywanie przeszkód oraz flat – wykonywanie trików na monocyklu. Skatepark będzie obłożony przeszkodami i paletami. Następnie ze skateparku zawodnicy przeniosą się do Trasy „Kopanina” w Starym Tartaku na terenie Nadleśnictwa Lubartów, gdzie odbędzie się wyścig w terenie na długości ok 5 km.

Z kolei w niedzielę od godziny 10.00 na skateparku uczestnicy zawodów będą rywalizować w skoku wzwyż, gdzie rekord Polski wynosi 117,5cm, w skoku w dal oraz balansie i dyscyplinie street. Już teraz swój udział potwierdzili zawodnicy z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy czy też Katowic. Na imprezie obecny będzie także team monocyklove. W organizację wydarzenia zaangażował się również Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach. W zawodach będą pomagać wolontariusze ze szkoły w Niemcach.

(fot. materiały organizatora)
2016-08-18 07:25:27

Jeden komentarz

  1. W końcu jakaś oryginalna impreza. Super pomysł, brawo dla organizatorów! Jeszcze trzeba tylko mocno popracować nad promocją w mediach społecznościowych.

Kursy walut

  • USD 4.1887zł -0.18%
  • GBP 5.2109zł -0.04%
  • EUR 4.479zł -0.25%
  • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas