690 680 960

Będzie kontynuacja Świdnik Air Festival. Oprócz samolotów, planowane są koncerty gwiazd muzycznych

Sporym sukcesem zakończyła się czerwcowa impreza na lotnisku w Świdniku, czyli Air Festival. Już wiadomo, że będzie kontynuacja wydarzenia. Co więcej, w tym roku jego program ma być jeszcze bogatszy.

Władze Świdnika ogłosiły, że zapadła decyzja o kontynuacji imprezy lotniczej Świdnik Air Festival. Przeważył o tym duży sukces frekwencyjny zorganizowanych w czerwcu pokazów lotniczych. Jak obliczyli organizatorzy, do Świdnika przyjechało 50 tys. widzów, którzy podziwiali pokazy w wykonaniu najlepszych polskich i zagranicznych pilotów. Co więcej, wydarzenie zebrało świetne recenzje.

– Przygotowania do drugiej edycji Świdnik Air Festival już trwają. Bardzo się cieszymy, że nasi wszyscy dotychczasowi partnerzy nadal chcą z nami pracować i współtworzyć drugą odsłonę imprezy – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Wiadomo już, że dotychczasowi partnerzy nadal będą uczestniczyć w organizacji wydarzenia. Prowadzone są w tej sprawie rozmowy z PZL-Świdnik, Portem Lotniczym Lublin, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i firmą Navcom Systems. Swoją obecność potwierdził również zespół pod kierunkiem Roberta Zawady, który odpowiadał za przygotowanie pokazów lotniczych podczas tegorocznej imprezy.

– Wszyscy podeszli z ogromnym entuzjazmem do organizacji II Świdnik Air Festival. Odpowiednie wnioski przesłaliśmy również do przedstawicieli sił zbrojnych. Zależy na zaprezentowaniu publiczności wojskowego sprzętu nie tylko na wystawie statycznej, ale również w powietrzu – dodaje Adam Żurek.

Zaplanowano, że II edycja wydarzenia odbędzie się 8 i 9 czerwca przyszłego roku. Organizatorzy planują również zmiany w formule imprezy. Wszystko po to, aby była ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla widzów. Chodzi o wzbogacenie jej o występy gwiazd sceny muzycznej. Trwają rozmowy m.in. z Organkiem.

2 komentarze

  1. Pisaczu,kiedy w tym roku ma byc air w świdniku?

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas