Będą utrudnienia w ruchu na ul. Samsonowicza w związku z remontem sieci sanitarnej

W najbliższym tygodniu na ul. Samsonowicza w Lublinie pojawią się utrudnienia w ruchu związane z remontem sieci sanitarnej. Prace będą prowadzone w kilku etapach.

W środę 15 września i w piątek 17 września na ul. Samsonowicza będą prowadzone bezrozkopowe roboty remontowe fragmentu sieci sanitarnej. Prace przeprowadzi MPWiK, w dwóch podetapach (podzielony na 2 części etap I), w dniach 15.09.2021 r. od godz. 8.00 do godzin popołudniowych w dniu 17.09.2021 r.

Obszar objęty robotami obejmuje uliczki osiedlowe i parkingi osiedla domów wielorodzinnych (bloków) przy ulicy Jana Samsonowicza tj. numerów 41 i 51a.

Zmiany w funkcjonowaniu ww. uliczek i chodników sprowadzają się do: – w podetapie I tj. w dniu 15.09.2021 pojawi się konieczność zastosowania podrzutowych progów zwalniających skrywających węże z przepompowywanymi ściekami lub wodą technologiczną na wjeździe na parking przy budynku nr 41 oraz wyłączenia z użytkowania prawej (po stronie budynku nr 41) jego części ze względu na konieczność postoju sprzętu wykonawcy tj MPWiK.

Ze względu na otwieranie studni pojawią się trudności dla pieszych przy budynku nr 51a. – w podetapie II tj. w dniu 17.09.2021. Ze względu na otwieranie studni oraz postój sprzętu MPWiK pojawią się trudności dla pieszych przy budynku nr 51a.

Należy zwrócić uwagę, podczas wszystkich dwóch podetapów, na utrudnienia dla pieszych i rowerzystów, w postaci wygrodzonych zaporami lub oznakowanych pachołkami drogowymi, węży do pompowania wody technologicznej lub nieczystości, które mogą się czasowo pojawić na chodnikach, ale także i na ścieżkach gruntowych, w sąsiedztwie których prowadzone będą ww. roboty, również w porze nocnej.

(fot. lublin112.pl)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych