Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Do dyspozycji dzieci będzie nowy plac zabaw na Ponikwodzie

Już wkrótce przy ul. Bluszczowej pojawią się kolorowe huśtawki i bujaki, wieża ze zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową, karuzela integracyjna i tablice sensoryczne. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw, a czas składania ofert upływa 23 września.

Teren przeznaczony do zagospodarowania placem zabaw ulokowany jest w okolicy osiedla przy ulicy Bluszczowej 11. Na plac będzie prowadzić chodnik z kostki betonowej o łącznej długości 110 m wraz z podjazdem dla wózków. Nawierzchnię samego placu będzie stanowiła gumowa mata przerostowa o pow. 184 m2, która jest idealnym rozwiązaniem pod tego typu miejsca – bezpiecznym, ekonomicznym oraz ekologicznym, gdyż z czasem zarasta trawą. Pod samymi urządzeniami zabawowymi zostanie wysypany piasek.

– Na Ponikwodzie, dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego powstanie nowe miejsce zabaw. Zgodnie z ideą tego projektu, plac zabaw ma być dostępny dla wszystkich dzieci, również z niepełnosprawnościami ruchu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Na plac zabaw przy ul. Bluszczowej trafi 9 urządzeń zabawowych: piaskownica, zabawowy zestaw w formie zadaszonej wieży z tunelami i pomostami, dwie huśtawki (podwójna i bocianie gniazdo), cztery wesołe bujaki oraz zestaw trzech paneli edukacyjnych, w tym z liczydłem i tablicą do rysowania. Na placu znajdzie się również specjalna karuzela integracyjna umożliwiająca wjazd dziecka na wózku. Dodatkowo karuzela wyposażona będzie w dwie ławeczki dla dzieci poruszających się samodzielnie, aby wspólna zabawa mogła integrować.

Plac zostanie ogrodzony metalowymi panelami z dwiema furtkami oraz wyposażony w ławki parkowe, kosze na śmieci oraz tablicę informacyjną. Wyłoniony w przetargu Wykonawca będzie miał dwa miesiące na zbudowanie placu.

Nowy plac zabaw wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem oraz nawierzchnią bezpieczną to projekt VII Budżetu Obywatelskiego „Bajkowy plac zabaw na Ponikwodzie”. Na projekt zagłosowały 803 osoby.

(fot. UM Lublin)

6 komentarzy

 1. W czym oni robili tę wizualizację?
  W Simsach?
  ?

 2. Co tam szkoła, plac zabaw ważna rzecz

  A kiedy zostaną zrealizowane plany odnośnie nowej szkoły podstawowej, która odciąży SP nr 4 na Hiacyntowej? Tak obiecali i żłobek i przedszkole. Jak zwykle na obietnicach przedwyborczych się skończyło.

 3. Tak w ramach przypomnienia:
  ’10 marca 2016 roku podczas sesji Rady Miasta zaprezentowano koncepcję architektoniczną nowej szkoły. Miała powstać między ulicami Daliową i Majerankową w dzielnicy Ponikwoda. Właśnie mija 5 lat od tej prezentacji. A szkoły wciąż nie ma.

  W planach był cały kompleks: szkoła podstawowa na 600 uczniów, przedszkole (150 dzieci), żłobek (86 dzieci) i dzielnicowy dom kultury. Przy szkole miała powstać sala gimnastyczna (do 300 osób na widowni) a w budynku miała być duża aula (na 300 osób). Poza tym dwa place zabaw. Koszty budowy szacowano wówczas na 50 mln zł.

  Przed wyborami samorządowymi prezydent wciąż zapowiadał tę inwestycję. – Jedna z najważniejszych inwestycji w najbliższym czasie to budowa kompleksu szkolnego ze szkołą, przedszkolem, żłobkiem i domem kultury w rejonie ul. Majerankowej. To oznacza też konieczność wybudowania ul. Nasturcjowej i Narcyzowej, czyli dróg, które będą komunikować nie tylko ten kompleks edukacyjno-szkolny, ale i mieszkańców, którzy kupują tu mieszkania ’

 4. a kiedy poza takim malym placykiem na ogrom dzieci na dzielicy powstanie jakis teren zielony czy tez park zeby mozna bylo pochodzic z dziećmi, pojezdzic wózkiem zamiast wdychac spaliny lub smazyc sie na betonie lub kostce…

 5. Płot z kolcami czy pod prądem? Może tylko zamykany na klucz dla wybranych jak śmietnik ?

 6. Na zimę będzie jak znalazł.

Wiadomości z info112