Będą kolejne pieniądze dla Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie

Podczas czwartkowej sesji Rada Powiatu w Lublinie zdecydowała przeznaczyć kolejne 160 000 zł dla OSP działających na terenie powiatu lubelskiego. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację obiektów OSP oraz zakup niezbędnego wyposażenia.

Poprzez kolejny zastrzyk pieniędzy dla Ochotniczych Straży Pożarnych samorząd powiatowy wspólnie z samorządami gminnymi chce zadbać o poprawę infrastruktury jednostek. Chodzi tutaj głownie o te, które nie działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, ale są równie ważne i aktywne.

Zapoczątkowany w 2017 r. program dofinansowywania OSP zakłada, że samorząd powiatowy przekazuje po 10 000 złotych dla każdej gminy, a samorząd gminny ma dołożyć co najmniej taką samą kwotę. Jak się okazało na koniec zeszłego roku, niektóre samorządy wyłożyły zdecydowanie więcej pieniędzy, a suma wydatków w skali całego powiatu przekroczyła 600 000 złotych.

W chwili obecnej większość gmin przedstawiła plany wykorzystania dofinansowania w 2018 r. Pieniądze zostaną wydatkowane głownie na modernizację obiektów OSP związanych z typową działalnością przeciwpożarową i zakup wyposażenia.

2018-02-03 19:55:40
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

  1. kwoty nie powalają na kolana!!! do tych zer co mają dostać powinno być dopisane co najmniej jeszcze jedno i żeby to było 100 tys. a nie 10 i gminy tak samo powinny zrobić. A z tego co wiem to i Unia dokłada się do takich akcji więc nie widzę problemu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021