690 680 960

W basenie przy ul. Łabędziej stracił życie mężczyzna. Miał 51 lat

Trwa ustalanie okoliczności śmierci mężczyzny, do którego doszło na terenie basenu przy ul. Łabędziej w Lublinie. Mężczyznę znaleziono nieprzytomnego pod wodą, nie udało się go uratować.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek w godzinach popołudniowych na terenie basenu przy ulicy Łabędziej w Lublinie. Jeden z ratowników zauważył mężczyznę, który usiłował wyjść z basenu, jednak po chwili poszedł na dno. Natychmiast wskoczył za nim do wody i wyciągnął go na brzeg. Tam rozpoczęła się akcja reanimacyjna. Niestety nie przyniosła ona skutku.

Wszystko wydarzyło się na oczach żony mężczyzny i jego dziecka. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak nas poinformowano, ofiara miała 51 lat. Teraz policjanci i prokuratura ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

W minionych miesiącach doszło w tym miejscu do kilku podobnych zdarzeń, jednak na szczęście w każdym przypadku po reanimacji udało się uratować tonące osoby. W lutym jedna z przebywających tam osób, zauważyła leżącą na dnie basenu osobę. Mężczyźnie, po przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, udało się przywrócić funkcje życiowe. Był to starszy mężczyzna, który przyszedł na basen z wnukiem.

Z kolei ponad pół roku temu o mało nie utonął tam 21-latek. Został wyciągnięty na brzeg przez ojca. Ratowniczka przystąpiła do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pomagał też znajdujący się w tym czasie na basenie lekarz. Udało się przywrócić jego funkcje życiowe, jednak nieprzytomny 21-latek w poważnym stanie został przetransportowany do szpitala. MOSiR zwracał później uwagę, że młody człowiek wchodząc na basen złamał warunki regulaminu, który obowiązuje na pływalni. Mianowicie 21-latek cierpiał na epilepsję.

(fot. MOSiR)
2017-05-20 12:22:45

16 komentarzy

 1. Z zespołem Downa też nie można pływać czy tylko z epilepsją ?

  • Powinni napisać w regulaminie, że kategorycznie zabrania się topienia się w basenie, bez względu na przyczynę.
   Topielec?
   Sam sobie winny, przecież złamał regulamin!

  • Osoba niepełnosprawna albo chora powinna przychodzić z opiekunem albo przynajmniej zgłosić ratownikowi żeby zwracał szczególna uwagę dla własnego bezpieczeństwa. Nie wiadomo czy mężczyzna zmarł z powodu utonięcia czy z innych przyczyn. Sekcja zapewne wyjaśni.

  • Epilepsja działa w taki sposób, że mózg na 5-10sek przestała działać, a osoba chora nie wie o tym i nie wie co w tym momencie się działo. Jeśli owy 21latek byk chory i go „przycielo” a ocknal się po chwili to może było już za pozno, bo był już pod wodą?

  • pietrek ale ty jesteś zabawny

 2. Za co ten ratownik bierze pieniądze?

  • Myśl ! Jak moze ratownik odpowiadać za to ze ty przychodzisz chory na basen i dostajesz ataku
   Jak możesz zobaczy ze ktoś wzywa pomocy jak jej nie wzywa bo w sęk spadasz na dno po cichu

 3. A może coś jednak z kadrą jest nie tak, skoro na dużo większym MOSiR-ze (wybaczcie, ale to „Aqua” ciężko mi przez klawiaturę przechodzi) takich wypadków jakoś nie ma?

 4. Zastanawiam się gdzie był wtedy ratownik? Jakie są zasady ich pracy? Siedzą w kanciapie i wychodzą tylko wtedy, gdy ktoś coś zauważy, czy powinni cały czas obserwować ludzi na basenie?

  • Onanis Samokopulos

   Ratownikiem jest się z powołania – ci są z konieczności, bo brak innej pracy, albo są niedostatecznie wynagradzani…

 5. do przewidzenia, to była tylko kwestia czasu, kiedy ktoś tam utonie

 6. ewidentnie sprawa do rozwiązania dla Krzysztofa „Kwadrata” Rutkowskiego, biedna rodzina powinna poprosić go o pomoc

 7. Nie wiem jakie są przyczyny tych zdarzeń, ale wiem jedno , nie widziałem tam żadnego doświadczonego ratownika tylko samych małolatów którzy wyglądali na bardzo znudzonych swoją pracą, a bywam tam z dzieckiem regularnie i za każdym razem mam takie samo wrażenie.

 8. Strach tam pływac jak co jakis czas słyszy się o utonięciach na strzeżonym basenie.

 9. tam jest najprawdopodobnie za rzadka woda szkoda ze jej nie zbadali wczesniej

  • Tez o tym od razu pomyślałam tyle utonieć na jadnym basenie, albo ze cos w niej jest.

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas