Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wały przeciwpowodziowe sprawdzone. Był też pokaz działań strażaków w przypadku zagrożenia powodzią

Nie ma zagrożenia powodziowego w naszym województwie. Tak wynika z inspekcji wałów przeciwpowodziowych, która została przeprowadzona kilka dni temu.

W miniony czwartek na terenie naszego regionu odbyła cię coroczna wiosenna inspekcja wałów przeciwpowodziowych. W objeździe wałów uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, pełnomocnik wojewody ds. bezpieczeństwa powodziowego, komendant wojewódzki PSP, dyrektorzy: Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, a także samorządowcy z terenów nadwiślańskich.

Ocenę stanu zabezpieczenia przed powodzią rozpoczęto od wizyty w magazynie przeciwpowodziowym w Opolu Lubelskim. Na trasie przejazdu znalazł się także Świeciechów Duży w gminie Annopol, Józefów (Rybitwy), Kępa Gostecka w gminie Łaziska, Szczekarków w gminie Wilków oraz Janowiec. Przegląd zakończył się w Kazimierzu Dolnym, gdzie wojewoda spotkał się ze strażakami specjalizującymi się w walce z zagrożeniem powodziowym. Przeprowadzone zostały również pokazy działań ratunkowych w przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego.

– Pomimo obfitych opadów deszczu w ostatnich tygodniach aktualnie na obszarze województwa nie występuje zagrożenie powodziowe – tak sytuację na obszarach nadwiślańskich ocenia wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, po dokonanym wiosennym przeglądzie infrastruktury przeciwpowodziowej na rzece Wiśle. Stan wód kształtuje się na poziomach średnich i niskich. Jak podkreśla wojewoda nie ma obecnie w województwie lubelskim odcinków obwałowań o niedostatecznym stanie technicznym, zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców.

(fot. Powiśle112)
2017-05-20 11:27:54

3 komentarze

  1. Jak będzie Warszawka zagrożona to raz, dwa znów się wysadzi.

    • Nikt nie pozwoli żeby w Kazimierzu woda zbliżyła się nawet pół metra do korony wału… wcześniej zostanie „uruchomiony” zbiornik retencyjny Powiśle Opolskie…

  2. Ma się rozumieć ze tylko Kazimierz a reszta miejscowości ??