Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bakterie coli w wodociągu w Hedwiżynie. Trwa dezynfekcja wody

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju poinformował o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi w miejscowościach Hedwiżyn, Wola Duża, Wola Mola, Teodorówka, Wolaniny, Smólsko Duże, Smólsko Małe, Brodziaki i Edwardów. Wszystko za sprawą obecności w wodociągu bakterii coli.

W minioną środę zostały pobrane w ramach nadzoru sanitarnego, próbki wody do badań kontrolnych z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Hedwiżyn. W próbkach pobranych w jednym z domów oraz w szkole podstawowej w Hedwiżynie, a także w szkole podstawowej w Smólsku Dużym, wykryto obecność bakterii grupy coli. Uzyskane wyniki badań wody stanowią naruszenie wymagań mikrobiologicznych. Jak informuje PPIS w Biłgoraju badania te wykluczyły obecność w badanych próbkach kontrolnych obecność Escherichia coli i enterokoków.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia oraz zobowiązał gminę do prowadzenia w wodociągu stałej dezynfekcji wody, a także poinformowania mieszkańców o warunkach przydatności wody.

Gmina Biłgoraj – Referat Gospodarki Komunalnej informuje również mieszkańców wymienionych miejscowości, że w dniach 22 – 25 czerwca 2018 roku na stacji wodociągowej w Hedwiżynie będzie dezynfekowana woda. W związku z tym może być odczuwalny zapach chloru.

2018-06-24 10:49:45
(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Bakterie coli w wodociągu w Hedwiżynie?!
    To ja sie, agentka towarzyska pytam, kto i jak nasr…ł w rury?!
    Nie dziwiłbym się gdyby tu chodziło o basen w Aqua Parcu, czy dajmy na ten przykład fontannę na Placu Litewskim, ale w rury, w Hedwiżynie???

  2. Polska tradycja – co drugie szambo nieszczelne bo taniej, to pijecie swoje gówna 🙂

Z kraju