690 680 960

Awaria hulajnogi elektrycznej przyczyną pożaru mieszkania w wieżowcu (zdjęcia)

Wczoraj w nocy w jednym z budynków przy ul. Króla Rogera w Lublinie doszło do pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się w wyniku awarii hulajnogi elektrycznej.

Do pożaru doszło we wtorek po godzinie 23 w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Króla Rogera w Lublinie. W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 zastano pożar mieszkania na 10 piętrze budynku wielorodzinnego.

Przed przyjazdem strażaków mieszkaniec lokalu podjął próbę samodzielnego ugaszenia pożaru i wyniósł płonącą hulajnogę na klatkę schodową. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w wieku 55 oraz 65 lat. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala mężczyznę rannego w rękę, a drugiemu udzielił pomocy medycznej na miejscu zdarzenia.

Strażacy dogasili pożar oraz oddymili pomieszczenia budynku. Starty wywołane pożarem oszacowano na 6 tys. złotych. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad godzinę. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej.

(fot. PSP Lublin)

10 komentarzy

 1. Chodzi Ci o windę?

  • To Frania kombinował w hulaj jak jeździć szybciej , pewnie w sterowaniu coś grzebał , poznaję po windzie źe to Frania lokum.

 2. To chyba musisz się przyzwyczajać do tego typu urządzeń, tj. czegoś co zajmuje mało miejsca, da się tym wszędzie wjechać i wszędzie zaparkować.
  Niedługo nie będzie się dało jeździć prywatnym samochodem po mieście. Korki to najmniejszy problem. Największym jest to, że w mieście nie ma tyle miejsca, żeby każdy sobie trzymał coś co przez 23h/dobę tylko stoi i zajmuje mnóstwo miejsca.

 3. Moze w koncu odnowia im blok. Moja znajoma tam mieszka, smierdzi tam jak w szalecie. Spoldzielnia wcale nie dba o mieszkancow, karygodne.

  • Smierdzi bo mieszkancy to flejtuchy ktorzy nie potrafia zadbac o wlasne otoczenie. Ale tak to jest gdy liczy sie tylko na to co panstwo da a od siebie nic sie nie daje.

   • Święta racja , śmierdzi bo rzeczywiście ludzie tam mieszkający to w większości flejtuchy. Nie sprzątają a wydzieloną klatkę schodową traktują jak publiczną toaletę. Pani Katarzyno to nie spółdzielnia robi chlew z korytarzy i klatki schodowej , tylko mieszkańcy , którzy nigdy nie powinni tam mieszkać.

 4. Kierownica, siedzenie… na mój gust to jest motorower, a nie hulajnoga.
  No ale cóż, ustawodawca głupi, to od czerwca „i rak ryba” i motorower będzie „hulajnogą”.

  • Dalej będzie motorowerem bo ma siedzenie, doczytaj sobie. I kto tu jest głupi?

 5. Dziś rano też się paliło na parterze 6 K.Rogera.

 6. Tak tj jak się kupuje chińskie badziewie może jeszcze ja lądował.w Kozienicach bylo podobne zdarzenie zapaliła się chińska elektryczna deskorolka podczas ładowania.wynajete mieszkanie uległo całkowitemu spaleniu.a co ciekawe że wcześniej była w serwisie bo było podobnie były problemy techniczne podczas ładowania.nie kupuje się chińskiego badziewia.oni żeby zmniejszyć koszty produkcji stosują najtańsze i najgorsze elementy podczas produkcji.jak się kupuje to renomowanych firm chociaż to kosztuje

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!