Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Awantura w lokalu gastronomicznym i groźby na tle narodowościowym. Pięć osób zatrzymanych

Puławscy policjanci zatrzymali pięć osób do sprawy pobicia w jednym z lokali gastronomicznych w Puławach. Poszkodowany 25-latek trafił do szpitala. Agresorzy wypowiadali wobec poszkodowanego groźby na tle narodowościowym, a także pobili pracownika lokalu, który stanął w jego obronie.

Zdarzenie miało miejsce w środę po południu w jednym z lokali w Puławach. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze z udziałem kilku osób. Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że 25-latek, który przebywał z narzeczoną w lokalu, został zaczepiony przez grupę mężczyzn narodowości romskiej.

– Najpierw doszło do wymiany zdań, a następnie mężczyźni zaatakowali puławianina, kopiąc go i uderzając po ciele. Ponadto jeden z napastników wypowiadał w stosunku do pokrzywdzonego groźby na tle narodowościowym. Mężczyźnie próbował pomóc pracownik lokalu, ale on również został pobity przez agresorów. Do naruszenia nietykalności doszło także w stosunku do 23-letniej narzeczonej 25-latka. Na miejsce wezwano Policję. Słysząc to, agresywni mężczyźni opuścili lokal – relacjonuje zdarzenie mł.asp. Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

 

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań napastników. Mężczyźni zostali zatrzymani kilkaset metrów od lokalu. Byli to mieszkańcy Puław w wieku od 25 do 44 lat.

– Podczas interwencji zatrzymani byli wulgarni, nie chcieli wykonywać poleceń policjantów, doszło do znieważenia jednego z funkcjonariuszy. Jak się okazało, czterech z nich było nietrzeźwych – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn – Kozak.

Zatrzymani trafili do aresztu, a o ich losie zadecyduje prokurator.

– Śledztwo z art. 119 kk i in. wszczęła Prokuratura Rejonowa Lublin Południe. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. 25-latek z obrażeniami ciała trafił na badania do szpitala w Puławach – dodaje mł.asp. Ewa Rejn – Kozak.

2018-03-09 15:29:35
(fot. wideo YouTube wPuławach)

39 komentarzy

  1. To zawszeona patologia! Pijaki,złodzieje i nieroby! Widzieliście kiedykolwiek pracujacego cygana? Żyją z zasiłków,oszukują notorycznie swoimi metodami,robią wszystko żeby tylko nie pracować.Jechać z tym dziadostwem.

    • Pracuje kilkanaście procent Romów, a więc dramatycznie mało, ale jednak ktoś pracuje – ci którym zależy na wyjściu z ubóstwa i zaklętego kręgu beznadziei, co jest tym bardziej godne podziwu, że na każdym kroku spotykają się z niechęcią, na którą zapracowali i wciąż pracują ich współplemieńcy. Zbyt łatwo jest odwoływać się do stereotypów i potem wychodzą takie rzeczy jak ludobójstwo. Czy nie lepiej byłoby myśleć: romski przestępca = polski przestępca, uczciwy Rom = uczciwy Polak (gdzie można oczywiście podstawić dowolną inną narodowość czy grupę etniczną)?

  2. To się w głowie nie mieści , gdzie jesteście rodacy, Polacy

  3. Cztery kłamstwa w jednym zdaniu. Czysty uczciwy cygan jedzie własnym samochodem do pracy.

  4. dajcie adres tego Lokalu

    Jaki to Lokal jest

Z kraju

Polityka i społeczeństwo