Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Autokar z podróżnymi stanął w płomieniach. Jest nagranie pożaru (wideo)

W nocy ze środy na czwartek w Tomaszowie Lubelskim doszło do pożaru autokaru. W momencie kiedy pojawił się ogień, pojazdem podróżowało 31 osób.

Do zdarzenia doszło w środę przed północą na ul. Zamojskiej w Tomaszowie Lubelskim. Autokar marki Van Hool zapalił się i momentalnie stanął w płomieniach.

Kierujący w porę zatrzymał pojazd i tuż przed tym jak ogień zajął pojazd, pasażerowie zdążyli opuścić autokar. Na miejsce zostali wysłani policjanci i strażacy, którzy ugasili płonący autokar.

Pojazdem podróżowało łącznie 31 osób, 29 pasażerów oraz 2 kierowców, na trasie Słupsk – Tarnopol. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Wstępnie ustalono, że przyczyną pojawienia się ognia było zablokowanie i rozgrzanie układu hamulcowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu wykonania czynności oraz zorganizowali objazdy. Droga w tym miejscu była zablokowana do wczesnych godzin porannych.

(fot. wideo Policja Tomaszów Lubelski)

3 komentarze

  1. Dobrze że nikomu nic się nie stał. Ciekawe czy bagaże były ubezpieczone.

  2. Czy kierowca patrzył na manometry? Czy nie zwrócił uwagi na zbyt „’ociężałą” pracę silnika? Wiadomo, że w 100% nie da się wszystkiego ogarnąć ale doświadczony kierowca powinien zwrócić na to uwagę.

  3. Pewno ciężko mu się jechało… to dawaj więcej gazu xD

Wiadomości z info112