Atak na ratowników medycznych. Sprawca kopał i uderzył pięścią w twarz jednego z nich

Nietrzeźwy mężczyzna zaatakował ratowników medycznych, którzy przyjechali do mieszkańca Zamościa wymagającego pilnej pomocy w warunkach szpitalnych. Policjanci zatrzymali 38-latka, wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie Zamościa. Zespół ratownictwa medycznego interweniował u jednego z mieszkańców miasta, który wymagał pilnej pomocy w warunkach szpitalnych.

W pewnym momencie do załogi karetki podszedł nietrzeźwy i agresywny mężczyzna. Wykrzykując do ratowników wulgaryzmy otworzył drzwi karetki i koniecznie chciał wejść do środka. W pojeździe znajdował się już pacjent, który miał być przewieziony do szpitala.

Kiedy ratownicy zwrócili uwagę agresorowi, ten stał się jeszcze bardziej wzburzony i zaczął ich szarpać oraz kopać. Jednego zaś uderzył pięścią w twarz. Na miejscu interweniował patrol policji.

Agresywny 38-latek z Zamościa został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu i nocy spędzonej w policyjnym areszcie 38-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia ratowników medycznych. Grożą mu za to nawet 3 lata więzienia.

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. To ludzie ryzykują własnym zdrowiem, albo nawet życiem, żeby takiemu udzielić pomocy a ten ma to im za złe ?!
  Osz, job twoju mat tyyy !!!

  • Przede wszystkim trzymajmy się jednej zasady: „Nie rozumiesz czytanego tekstu – nie komentuj go”.

   • [removed user]

    Co nie zmienia faktu, że powinni go zaszczepić. Najlepiej od wścieklizny.

 2. Foliarz pewnie nasłuchał się, że karetki jeżdżą po miastach i wyłapują ludzi, żeby w szpitalach zabijać ich respiratorami i takie tego skutki.

  Bo nie wierzę w inny powód agresji u postronnego człowieka, wobec którego nie podejmowali żadnej interwencji.

 3. Hrabia Monte Cristo

  Kajfasz ,,MISZCZU,, specjalisto medycyny ratunkowej zapraszamy do karetki na jeden dyżur jak dla,,ciebie,, to w łikend:—)))) i porozmawiamy pod warunkiem że przeżyjesz i cie nie zatłucze byle pijak

  • eeee, powoli
   przecież Kajfasz nic nie ma do ratowników, tylko do ratowanego/foliarza

   pozdrawiam ratowników
   i pozdrawiam Kajfasza

   zdrowia dla wszystkich

 4. Pewnie antyszczepionkowiec co uważa, że Covid to ściema, maseczki ograniczają wolność, a rząd chodzi na smyczy USA i Izraela i celowo zamyka ludziom biznesy i pozbawia ludzi rozrywki. Dodam jeszcze, ze pewnie głosuje na jedno z ugrupowan politycznych, którego pierwsza litera zaczyna się na literę K….

  • [removed user]

   Niech leci na Islandię. Podobno ostatnio bardzo lubią naszych o takich poglądach 😉

 5. Wicej postow choćby na lublin112 atakujących ratowników medycznych i lekarzy, że celowo mordują ludzi itp., że ludzie nie umierają na Covida tylko inne nie leczone choroby. Jak widać są psychopaci, którzy traktują to na serio, poważnie…

 6. Pewnie jeden z tych co widziałem jak we wrześniu rzucił się z pięściami na chłopaka za to, że posłusznie założył maseczke przed wejściem do jednego sklepów spożywczych w Lublinie. Chłopak stał spokojnie, nie zwrócił mu uwagi ani nic, że ten wychodzi ze sklepu bez maski. Zaśpiewał przy tym „cała Polska śpiewa z nami w….dalac z maseczkami”. A kumple którzy stali pod sklepem i czekali na niego przed sklepem (oczywiście bez maseczek) się śmiali. Z piwami w butelkach ze sklepu wychodził, do dziś pamiętam.

 7. Dożywacie dla balkoniarza.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą