Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas sprzątania kabiny wyrzucił nową polisę. Pomyłka wyszła na jaw podczas kontroli (zdjęcia)

Porządki w kabinie będą kosztowały ukraińskiego kierowcę około 10 tys. złotych. Mężczyzna podczas sprzątania kabiny ciężarówki, zamiast starej polisy zielonej karty, wyrzucił nową, ważną od 1 maja. Pomyłka wyszła na jaw w trakcie kontroli.

W minioną niedzielę inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Chojno Nowe w powiecie chełmskim. Funkcjonariusze zatrzymali do rutynowej kontroli ciągnik siodłowy z naczepą należący do ukraińskiego przedsiębiorcy.

Jak się okazało, w trakcie sprawdzania dokumentów kierowcy, nie posiadał on ważnej polisy zielonej karty (OC) na ciągnik siodłowy. Jak wyjaśnił kierowca, w podróż zabrał dwie polisy. Pierwsza z nich ważna była do 30.04.2021 r. a druga ważna od 1.05.2021. Wyjaśnił także, że podczas odpoczynku w sobotę postanowiło posprzątać kabinę. Doszło jednak do fatalnej pomyłki, bo zamiast starej nieważnej polisy, wyrzucił do kosza nową.

Niestety konsekwencje tej pomyłki będą kosztowne. Pojazd został usunięty z drogi na koszt przewoźnika. W związku z powyższym kierowca, by kontynuować swą podróż, musi przedstawić ważną polisę OC i dokonać wpłaty 8.400 złotych na rzecz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Podczas sprzątania kabiny wyrzucił nową polisę. Pomyłka wyszła na jaw podczas kontroli (zdjęcia)

(fot. WITD)

19 komentarzy

 1. To chore, żeby brak kwitka, opłaconej przecież polisy był tak kosztowny!

  • to ukraiński przewoźnik, nie mamy dostępu do ich bazy, a w takie tłumaczenia nie wierzy się na słowo. jak wyjeżdżasz do UK czy Stanów swoim autem pozwiedzać, też masz przy sobie komplet dokumentów na wypadek kontroli – normalna rzecz jadąc do innego kraju.
   a w takie brednie, że sprzątał kabinę i mając dwa kwitki (jeden ważny jeden nie) postanowił bez patrzenia jeden wywalić – to już się nawet śmiać nie chce…

  • Ch…. że chore , liczą się wyniki i kasa . Dziki Wschód .

  • ⭐⭐⭐☆☆☆

   To chore zapłacić sprzątaczce za ogarnięcie kabiny 10k chyba że sprzątała nago i z happy endem?

 2. Niechby zatrzymali go na trochę do wyjaśnienia. Zadzwoniłby i na pewno ktoś przesłałby polisę.

 3. To kopii nie moźna przedstawić??? Przecieź gdzieś to jest zanotowane , ale od czego są krokodylki ??Kaźdemu taka pomyłka moźe się zdarzyć i kaźdy powinnien mieć moźliwość przedstawienia swojej racji .

 4. Caky czas miał bardak w kabinie a 1 maja zachciało mu się porządków robić.

 5. To nie krokodyli poniosło tylko redakcję.Owszem zapłaci mkk za brak dokumentu podczas kontroli i odholowanie auta .Natomiast jeżeli mówił prawdę to z ufg spokojnie sytuację wyjaśni

 6. Przecież polisa jest w CEPIK

 7. Wszyscy znawcy, zrobił by komuś szkodę to szukaj wiatru w polu, niema to niema i nieważne z jakiego powodu,miałem taki sam przypadek zanim dało się to sprawdzić w cepiku to musiał ktoś z firmy przywieść polisę i nie żadne zdjęcia czy skany inaczej holowniki i kara UFG, z obcokrajowcem jest jeszcze bardziej skomplikowane

  • OK, ale przecież to tylko papierek – istotna jest ważność polisy, a posiadanie wydruku to przecież jedynie jedna z opcji potwierdzenia ubezpieczenia. Za sam brak dokumentu kara jest horrendalna i irracjonalna. Co innego za brak aktualności polisy, wówczas kara powinna być surowa. Tymczasem obywatel jak zwykle traktowany jest jako potencjalny kryminalista i musi liczyć się z karami, zanim udowodni mu się winę.

 8. Chore, niech żyje informatyzacja kraju. Sprawdzić czy polisa faktycznie istnieje to może odrobina zachodu, ale trochę dobrych chęci też potrzeba, myślę ze za lekkomyślnosc mandat w granicach 5 stów załatwiłby sprawę… Ale po co jak można kogoś zczesać na grubo, albo nazywając wprost okraść z ciężko zarobionych pieniędzy, wdeptać w ziemię. Ch w de takim służbistom.

  • ja myślę, że wożenie w kabinie na stałe jednej kartki papieru to też nie jest jakiś wyczyn i spokojnie można sobie z tym poradzić. szczególnie jeżdżąc zawodowo poza granicami swojego kraju.

  • „Daria” masz na myśli informatyzację w Polsce czy na Ukrainie?
   A może czegoś nie doczytałaś w artykule?

  • De..bilka

 9. PIS wydusi i z nas ostatnie grosze.

 10. Tak, a jak kierowcy promile wyskoczą, to po jabłkach, zobaczcie ile ogryzków leży.

Z kraju