Piątek, 17 maja 202417/05/2024
690 680 960
690 680 960

Apelowali do prezydenta i radnych, aby nie przekazywali publicznych środków na migrantów. „To pomoc w nielegalnym przemycie ludzi” (zdjęcia)

Skandalem, przedstawiciele Lubelskiej Konfederacji określili propozycję prezydenta Lublina dotyczącą udzielenia pomocy gminie Michałowo. Jak podkreślano, niejeden Lublinianin, niejeden Polak z pasa przygranicznego, chciałby mieć takie telefony, tablety i inne sprzęty jak większość tych „biednych” migrantów.

W najbliższy czwartek lubelscy radni zajmą się projektem uchwały na temat przekazania przez miasto pomocy finansowej dla gminy Michałowo na Podlasiu. Propozycja prezydenta Krzysztofa Żuka wzbudziła sporo kontrowersji. Środki w kwocie 50 tys. złotych mają bowiem trafić na potrzeby „Punktu Pomocy Osobom Potrzebującym”, a dokładnie na rzecz migrantów. W tamtejszej jednostce OSP stworzono punkt, w którym zbierane są m.in. ubrania, buty czy też koce.

Jak wyjaśniał Krzysztof Żuk, w tej tragicznej sytuacji, jaka rozgrywa się na naszej granicy z Białorusią, działania władz gminy Michałowo są godne najwyższej pochwały. Dodał jednocześnie, że wobec takich sytuacji nikt nie może być obojętny. W uzasadnieniu projektu uchwały ujęto również, że pomoc miasta Lublina zapewni funkcjonowanie ogrzewalni, która umożliwia interwencyjny, doraźny pobyt migrantów w ciepłych pomieszczeniach, wraz z zapewnieniem im posiłków oraz ciepłych ubrań.

Dzisiaj na schodach lubelskiego ratusza przedstawiciele Lubelskiej Konfederacji apelowali do prezydenta miasta o wycofanie się z tego pomysłu, a do radnych, aby nie zgadzali się na tego typu wydatkowanie środków z budżetu. Jak wyjaśniał Bartłomiej Pejo, lider Konfederacji w regionie Lubelskim i wiceprezes partii Korwin, to zagranie jest nie fair w stosunku do mieszkańców Lublina, a tym samym podatników.

– Uprzejmie doradzam, Panie prezydencie, niech Pan nie idzie ta drogą. Straci pan na tym ruchu nie tylko finansowo ale i politycznie. 70 tys. zł miała kosztować zmiana organizacji ruchu umożliwiająca jazdę motocykli po buspasach, za taką samą kwotę można zamontować kilka sekundnikow na skrzyżowaniach. To są działania dla mieszkańców Lublina i to oni za to płacą panu podatki, a nie na utrzymanie nielegalnych imigrantów, którzy żadnej pomocy nie potrzebują. Niejeden Lublinianin, niejeden Polak z pasa przygranicznego chciałby mieć takie telefony, tablety i inne sprzęty jak większość tych „biednych” migrantów – mówił Bartłomiej Pejo.

Jak dodano, to nie jest pierwszy raz, kiedy prezydent Krzysztof Żuk wykorzystuje publiczne środki do prywatnych manifestacji politycznych. Podkreślono również, że udział miasta w tej akcji jest skandalem, gdyż jest to pomoc w nielegalnym przemycie ludzi. Polska pozostaje otwarta na azylantów i wszystkich ludzi na prawdę uciekających przed wojną. Służby przyjmują prośby o azyl od każdego, kto chce je realnie złożyć. Jednak pomoc ludziom, którzy nielegalnie szturmują granicę, niszczą przygraniczne umocnienia i wykorzystują nielegalną siatkę do przedostawania się do Niemiec jest w zasadzie sabotażem.

Na koniec zebrani zaapelowali do radnych Rady Miasta Lublin, aby głosowali przeciwko tej uchwale, a tym samym nie zgadzali się na tego typu używanie publicznych pieniędzy.

Apelowali do prezydenta i radnych, aby nie przekazywali publicznych środków na migrantów. „To pomoc w nielegalnym przemycie ludzi” (zdjęcia)

Apelowali do prezydenta i radnych, aby nie przekazywali publicznych środków na migrantów. „To pomoc w nielegalnym przemycie ludzi” (zdjęcia)

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

44 komentarze

 1. konfederacja to partia mająca w swoich szeregach przestępców z ONR.

  • Polak u siebie w kraju atakując obcych przestępcą nie jest i nie będzie.

   • pytanie jest takie – który z tych trzech mędrców jest Polakiem z dziada pradziada? To jedno, po drugie to jeden z ich kumpli zawsze wrzuca tekst „z panem bogiem”. A chyba nie o to chodzi w tej religii. I znowu te sekundniki. Chłopaki naprawdę nie mają pojęcia jak działa świat. Kto na nich głosował? Aż strach myśleć.

 2. No i bardzo dobrze! Jak chce to niech daje z własnych cwaniak!

 3. Pogonić dewelopera.

 4. Gdzie,peło tam dno.

 5. Starosta co przypali nawet tosta

  Pejo lider konfederacji prawa ręka miernego PiSowca, barwna tęcza

 6. Norsk Arisk Black Metal

  Dlaczego ci stulejarze od Korwina zawsze wyglądają jak typowy czytelnik fantasy?

 7. Racja, jak będziemy pomagać zorganizowanym grupom przestępczym w przerzucie, to niedługo migranci będą tysiącami szturmować granicę. Cofać ich na Białoruś.

 8. Tacy konserwatyści, a wszystkie wartości i potrzeby człowieka sprowadzają do dóbr materialnych typu smartfon, tablet, ciepła kurtka, dopasowana czapka. To chyba nie jest główny cel ludzkiej egzystencji

 9. Deweloper niech weźmie ich do swoich mieszkań.

 10. Łysemu coś się już naprawdę robi z głową.
  Dobrze ktoś napisał. Popatrzcie na zgjęcia, jacy to oni biedni, dotknięci wojną Adidas, Iphon…. I jeszcze im pomagać?
  To zaproszenie do łamania prawa!