Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci odzyskali sprzęt rolniczy o wartości niemal pół miliona złotych

Bialscy policjanci odzyskali skradziony sprzęt rolniczy o wartości prawie 500 tys. złotych i zatrzymali do sprawy kradzieży dwóch mieszkańców powiatu łosickiego. Jeden z zatrzymanych będzie dodatkowo odpowiadał za posiadanie substancji psychotropowej oraz kierowanie autem pod wpływem narkotyków.

W miniony czwartek bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z agregatem siewnym. Złodzieje ukradli sprzęt z jednego z gospodarstw w gminie Rokitno na terenie powiatu bialskiego. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 500 tysięcy złotych.

Mundurowi zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Janowie Podlaskim ustalili personalia osób podejrzewanych o udział w tej sprawie. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 27 i 32 lat. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali też całość skradzionego mienia.

W miniony weekend obaj zatrzymani trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Jeden z zatrzymanych odpowiadał będzie dodatkowo za posiadanie substancji psychotropowej oraz kierowanie autem pod wpływem narkotyków.

Wobec 27-latka i jego 32-letniego znajomego bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

  1. Dobre czasy dla złodziei nastały. Kradzież pojazdu za pół miliona i nawet aresztu nie zastosowano.
    A co do „kierowanie autem pod wpływem narkotyków” to czy nowe kary i konfiskata pojazdu będzie dotyczyła jazdy/spowodowania wypadku pod wpływem narkotyków?

  2. Obciąć łapy , pozbawić pomocy i puścić wolno .Dobry przykład byłby dla innych.

  3. Ukradli sprzęt wart 500 tys – dozór, a za posiadanie 3 krzaków konopi – saneczki. Mój kraj taki piękny.