Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Apel Sanepidu do mieszkańców w związku z sytuacją epidemiologiczną w regionie

W piątek po południu Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny skierował Apel do mieszkańców województwa lubelskiego. Ma on związek z ostatnimi wzrostami zakażeń koronawirusem oraz niskim poziomem zaszczepienia mieszkańców regionu.

Dzisiaj po południu pojawił się Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego skierowany do mieszkańców województwa lubelskiego w związku z sytuacją epidemiologiczną. Ma on związek z ostatnimi wzrostami zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatnich dwóch dni woj. lubelskie było na pierwszym miejscu w kraju jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażeń.

– W związku ze wzrostem liczby zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie oraz niskim poziomem zaszczepienia mieszkańców przeciwko COVID-19 zwracam się z apelem o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zasad postępowania przeciwepidemicznego w tym szczepienia przeciw COVID-19. Nasza odpowiedzialność oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów będą miały wpływ na rozwój sytuacji i dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 – czytamy w Apelu Marii Korniszuk, Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny szczególnie apeluje o wyrozumiałość, otwartość i rzetelną współpracę podczas dochodzeń epidemiologicznych wykonywanych przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

– Informacja udzielona podczas wywiadu epidemiologicznego ma wartość ochrony zdrowia i życia osób, które były w kontakcie z osobą zakażoną. Zaś osoby te mogły ulec zakażeniu. Im wcześniej obejmiemy profilaktycznymi działaniami osoby z kontaktu, tym większe prawdopodobieństwo, że na wczesnym etapie uchwycimy samo zakażenie i ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Kluczowe jest, aby osoba, z którą przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny rzetelnie udzieliła wiarygodnych informacji o swoim stanie zdrowia oraz danych dotyczących osób, z którymi kontaktowała się w ostatnim okresie – zaznacza Maria Korniszuk.

Rozwijająca się niekorzystna sytuacja epidemiologiczna może niestety skutkować w najbliższej przyszłości dodatkowymi obostrzeniami w regionie.

– Proszę o pełną mobilizację, odpowiedzialność i współpracę w imię dbałości o własne zdrowie i swoich bliskich – tymi słowami kończy apel Maria Korniszuk.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

67 komentarzy

  1. Chiny już zacierają ręce że będą zakazywać pracy nieszczepionym. U nich kowid cudem znikł…

  2. pleban z choroszczy

    i co z tych Apeli jak ludzie mają to w poważania a nasza milicja zamiast karać błaznów poucza (Państwo z kartonu)