Al. Unii Lubelskiej: Volkswagen potrącił kobietę przechodzącą przez przejście

Utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy jadący al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Na wysokości targu pojazd dostawczy potrącił pieszą.

27 komentarzy

 1. Starsza pani została potrącona na przejściu w biały dzień. Na środkowym pasie nie znalazła się znienacka a przypuszczać należy że raczej nie wbiegła wiec usprawiedliwianie kierowcy nie ma większego sensu. Wina jest oczywista a prawo jazdy powinno być zatrzymane skoro nie zwraca uwagi co się dzieje przed autem. Oczywiście mógł mieć pomroczność jasną ale to trzeba być pijanym i być synem Lecha żeby być niewinnym.

 2. druga lekcja w szkole jazdy- bezwzględny zakaz wyprzedzania na przejsciu, chyba kursanci nie zrozumieli ,że omijanie zatrzymującego się auta aby przepuscić pieszego jest tym właśnie zakazanym wyprzedzaniem. Tłumok tłumokiem zostanie, no może ruszy głową jak straci prawo jazdy albo potrąci pieszego

 3. Jestem kierowcą, ale też pieszą, więc patrzę na tę sytuację z dwóch perspektyw. Błąd kierowcy, który potrącił pieszą, jeśli na pasie obok stał inny pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. Z drugiej strony częstym błędem pieszych, który uważam też za ich winę, jest sytuacja, w której pieszy przepuszczany jest przez pojazd na drodze o przynajmniej dwóch jezdniach w tym samym kierunku i przechodzi ślepo z klapkami na oczach. Nawet nie wyjrzy ostrożnie zza zatrzymanego samochodu tylko lezie jak „święta krowa”. A przecież pieszy sam powinien najbardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo.
  TAKI MAM APEL!!!
  Jesteś już na jezdni przed samochodem, który ciebie przepuszcza, zatrzymaj się, wyjrzyj zza tego samochodu czy pojazd na pasie obok na pewno się zatrzyma. Tam też jest tylko człowiek, a ty jesteś panem swojego losu i chyba zależy ci na swoim własnym zdrowiu i życiu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą