Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ubrany w bluzę z napisem „POLICJA” przyszedł po pieniądze. Oszust wpadł w zasadzkę

Biłgorajscy policjanci zatrzymali oszusta, który przyjechał do 77-latka odebrać pieniądze. 37-latek wpadł w policyjną zasadzkę, wkrótce odpowie przed sądem za usiłowania oszustwa i podawania się za funkcjonariusza publicznego.

W miniony piątek po południu biłgorajscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 77-latka, który przekazał, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca zmawiał mu, że jego pieniądze są zagrożone i w związku z tym powinien przygotować kwotę 10 000 złotych, włożyć je do koperty i przekazać policjantowi.

Na szczęście 77–latek nie uwierzył w słowa telefonicznego rozmówcy. Podejrzewając, że ma do czynienia z oszustwem, zadzwonił do biłgorajskiej komendy. Natychmiast do mieszkania seniora udali się kryminalni. Kiedy po jakimś czasie oszust ponownie skontaktował się z seniorem, starszy pan w rozmowie przystał na jego propozycję i zgodził się na przekazanie gotówki.

Fałszywy policjant pojawił się pod jednym z bloków w Biłgoraju. Mężczyzna przyjechał taksówką ubrany w bluzę z napisem „POLICJA”. Oszust wszedł do mieszkania 77-latka. Jakież duże było jego zdziwienie, gdy zobaczył czekających na niego prawdziwych policjantów. Zatrzymany 37-latek, z mieszkania seniora został wyprowadzony w kajdankach.

Następnie mundurowi przewieźli go do aresztu. W chwili zatrzymania 37-latek był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W niedzielę mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa i podawania się za funkcjonariusza publicznego. Jak tłumaczył, pieniądze były mu potrzebne na bieżące wydatki.

Prokurator zastosował w stosunku do niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za usiłowanie oszustwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biłgoraj)

2 komentarze

  1. Trzeba było założyć bluzę z napisem POLSKA.

  2. G*wno mu zrobią, dostanie najwyżej rok zawiasów

Z kraju