Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Racławickie: Zakorkowane centrum Lublina po zderzeniu dwóch aut. Cztery osoby w szpitalu

Olbrzymie korki a tym samym sparaliżowany ruch w centrum Lublina – to wszystko spowodowała dzisiaj po południu kierująca samochodem osobowym. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorowała czerwone światło.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek około godziny 14:30 na al. Racławickich w Lublinie. Na skrzyżowaniu z al. Długosza zderzyły się dwa osobowe fordy. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierująca jednym z fordów, wjeżdżając na skrzyżowanie zignorowała sygnalizację świetlną.

Tym samym wymusiła pierwszeństwo przejazdu na kierowcy drugiego forda. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Trzy z pojazdu poszkodowanego i jedna z auta sprawcy.

Przez blisko dwie godziny ruch w tym miejscu był znacznie utrudniony. Większość ulic w centrum Lublina momentalnie się zakorkowała. Kierowcy widząc co się stało usiłowali omijać al. Racławickie, jednak przejazd bocznymi uliczkami skutkował często jeszcze dłuższym postojem.

Informację o zdarzeniu oraz zdjęcia otrzymaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!

(fot. nadesłane – Arek, Łukasz, Wojtek)
2016-01-11 17:49:13

16 komentarzy

 1. no i która na to czerwone wjechała? bo z opisu nie można sie dowiedzieć

 2. fajne złudzenie powstało na kilku zdjęciach, jakby się coś paliło w boku tego forda ^^

 3. brać tępej pi-zdzie kwity na 3 lata

 4. Długie włosy krótki rozum.

 5. Ttrafiły dwie osoby do szpitala. Starsza pani z samochodu tej idiotki co wyjechała na czerwonym świetle i młody chłopak z samochodu poszkodowanych. Taka mała uwaga. Trzem pozostałym nic się nie stało. Apelowała bym też do wszystkich abyście poszli chociaż raz na kurs pierwszej pomocy, bo tego biednego chłopaka z urazem głowy zaczęły starsze panie wyciągać z samochodu nie wiem w jakim celu. Nie zapomne nigdy przerażonej miny tego chłopaka… Proszę też was abyscie zaopatrzyli się w minimalną apteczkę, nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć. Ja po tym wszystkim kupuję apteczkę od razu. Do osoby poniżej. Kobieta skręcająca z Racławickich w Długosza zignorowała sygnalizacje świetlną.

  • Witam. Jestem poszkodowanym wypadku. Fakty są takie. nas było trzech, i jedna pani, która w nas wjechała. Tak czy tak, wszyscy trafiliśmy do szpitala, ale w różnym odstępie czasu. Każdy z nas ma urazy po przeprowadzonych badaniach. Stwierdzenie „pozostałym nic się nie stało” można przeformułować na coś innego. Kobieta nie miała zamiaru skręcać z Racławickich w Długosza, lecz ja sam. Jechałem zgodnie z przepisem jakim jest zielone światło do skrętu w lewo, natomiast z przeciwka nie widziałem zupełnie pani jadącej przez czerwone światło i z dużą prędkością. Ale owszem, zignorowała pani czerwone światło.

 6. kobiety mają pierwszeństwo, widać do tej pory obcowała tylko z dżentelmenami

 7. Ma ktoś może więcej zdjęć?

 8. Niedorzecznik prasowy służb niespecjalnych

  Ja się wczoraj dziwiłem, że Racławickie od Spadochroniarzy do Ronda Honorowych o piętnastej takie czyściutkie jak nigdy, a to tak się rzeczy miały.

 9. Bo oczywiście nasza policja nie potrafi działać szybciej tylko wyłączyć z ruchu na dwie godziny…bo on jest w pracy. W dobie elektroniki itd., …..masakra.

Wiadomości z info112