Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Biała Podlaska: Pił wódkę w cukierni a potem ją zdemolował. Ekspedientki uciekły na zaplecze

Pijany mężczyzna zdemolował bialską cukiernię, po tym jak ekspedientki poprosiły go opuszczenie lokalu. 46-latek trafił do aresztu a właściciel lokalu wycenił straty na 8 tys. złotych.

W sobotę do jednej z bialskich cukierni wszedł mężczyzna, usiadł przy stoliku, wyjął wódkę i zaczął pić ją prosto z butelki. Ekspedientki widząc jego zachowanie poprosiły go o opuszczenie lokalu. W pewnym momencie do środka weszli klienci, a mężczyzna wyszedł na zewnątrz i stanął przed cukiernią. Podczas kolejnej próby wejścia do lokalu, sprzedawczynie zamknęły drzwi.

To rozjuszyło nietrzeźwego 46-latka.

– Wtedy nietrzeźwy rozbił drzwi, a po wejściu do środka zdemolował lokal. Oprócz drzwi, stłukł szybę chłodni, szklaną witrynę wystawową, wagę elektroniczną, niszcząc przy okazji wyroby cukiernicze. Sprzedające w cukierni kobiety widząc jego furię zamknęły się na zapleczu i zadzwoniły po pomoc – relacjonuje zachowanie furiata kom. Jarosław Janicki z bialskiej Policji.

Przed przyjazdem mundurowych wandal został zatrzymany przez właściciela cukierni. Po przebadaniu alkomatem przez policjantów okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 46-latek trafił do aresztu. Straty jakie wyrządził swoim zachowaniem oszacowano na 8 tys. złotych.

Za przestępstwo zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

2016-01-11 18:05:14
(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

 1. To był ” żołnierz Gruzina” . Pił wódkę i grzecznie pytał : ” ochrony nie nada ? „

 2. Pietrek Patryk sąsiad Solejuka

  Dostanie coś tam w zawiasach i wypuszczą go, żeby miał szansę zarobić na rekompensatę strat spowodowanych jego występem.

  • jak bys wiedzial z nowymi przepisami nie ma juz „zawiasów ” odsiadka lub spora grzywna go czeka

   • keroth – w naszej Ojczyźnie wszystko zależy od tego, kim jest ten zbój, jakie ma „plecy” i ile kasy na swoją obronę. Jak wszystkie te elementy należycie się „zgrają”, to może się okazać, że wszystkiemu jest winna sprzedawczyni, pół na pół z właścicielem cukierni.

    • Niektórzy mogą nawet w renomowanym hotelu naszczać na recepcję bezkarnie 🙂 Tutaj mamy do czynienia z cwaniakiem mniejszego kalibru 😉

 3. Dziwi mnie, że zielsko jest zakazane … skoro to po wódzie dochodzi do przestępstw itp – a to legalna używka jest. o.