Akcja ratunkowa na podmokłych łąkach w Lublinie. Szukano półnagiego mężczyzny (zdjęcia, wideo)

Bez butów i rozebrany od pasa w górę mężczyzna wbiegł na podmokłe łąki przy Bystrzycy. Ratownicy natrafili na załamany lód, ruszyła akcja ratunkowa. 22-latka udało się odnaleźć, trafił do szpitala.

W sobotę około godziny 21 przypadkowe osoby znajdujące się na wysokości ul. Romera w Lublinie usłyszały krzyki. Po chwili dostrzegły biegnącego mężczyznę, który skierował się na podmokłe łąki. Słyszały również, jak ten w pewnym momencie upadł.

O wszystkim zaalarmowano służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja, a także specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Jak się okazało, 22-latek przebywał w jednym z bloków na os. Nałkowskich na imprezie. Zadzwonił po brata, aby ten po niego przyjechał. Następnie wyszedł do niego, jednak w pewnym momencie zaczął biec w stronę rzeki Bystrzycy.

Mężczyzna nie miał na nogach butów, a na sobie żadnego odzienia, oprócz spodni. Ze względu, iż w miejscu, w którym go ostatni raz widziano, znajdują się liczne wypełnione wodą zagłębienia terenu, natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa.

Krok po kroku przeszukiwano wskazany przez świadków teren. Po kilkudziesięciu minutach mężczyzna został odnaleziony na terenie stacji wodociągowej przy ul. Koło.

Przebywający w budynku dozorca usłyszał bowiem jęki dochodzące z okolicy jednego z okien. Kiedy podszedł bliżej dostrzegł półnagiego i wydającego niezrozumiałe odgłosy mężczyznę.

22-latkiem zajęli się ratownicy medyczni. Z objawami wyziębienia organizmu został on przetransportowany do szpitala.

(fot. wideo – lublin112.pl)

Zobacz również

16 komentarzy

  1. Wypuścić go do domu. Za parę lat kogoś rozjedzie samochodem lub wsadzi komuś nóż pod żebro – ratownicy bedą znowu mieć kogo „ratować” a my będziemy mieli o czym czytać.

  2. Chyba zesrał się ze szczęścia, że go odnaleźli, bo nie wiem co jest na ostatnim zdjęciu na tym klinkierze

  3. Norsk Arisk Black Metal

    Dobra impreza musiała być.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych