Absurdalny zakaz postoju i zatrzymywania przy ul. Lipińskiego 17A

Od niedawna przy ul. Lipińskiego 17A w Lublinie stoi znak zakazu postoju i zatrzymywania. Andrzej Filipowicz członek Rady Dzielnicy Czechów Południowy wystosował zapytanie do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie oraz Straży Miejskiej w tej sprawie, bo jak uważa to absurd, aby w tym miejscu stał taki znak.

Mieszkańcy i klienci sklepów przy ul. Lipińskiego 17A w Lublinie od ponad dwóch tygodni muszą zwracać szczególną uwagę na to, gdzie parkują. W rejonie budynku został ustawiony znak zakazu postoju i zatrzymywania się. Jak mówi Andrzej Filipowicz członek Rady Dzielnicy Czechów Południowy, to absurdalne, aby w tym miejscu stawiać taki znak. Przede wszystkim chodnik jest szeroki i przystosowany do wjazdu z ulicy. Co ciekawe, zaraz po tym jak ustawiono znaki, funkcjonariusze Straży Miejskiej zaczęli przyglądać się baczniej, czy kierowcy respektują zakaz postoju.

W sprawie nowego oznakowania Andrzej Filipowicz wystosował zapytanie do Zarządu Dróg i Mostów oraz Straży Miejskiej. ZDiM odpowiedział, że oznakowanie pionowe wprowadzone zostało na podstawie projektu stałej organizacji ruchu opracowanego na okoliczność przebudowy ul. Lipińskiego. Oznakowanie w rejonie wiaduktu spełnia wymagania obowiązujących przepisów Prawa o ruchu drogowym, w szczególności w zakresie zatrzymania pojazdu przy przejściach dla pieszych oraz na skrzyżowaniach.

Co więcej, zastosowane znaku zakazu w ul. Lipińskiego na wysokości budynku Lipińskiego 17A potwierdza przepisy art. 49 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym zabraniające zatrzymania pojazdu m.in. na skrzyżowaniu i w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania oraz na przejściu dla pieszych i w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem.

Andrzej Filipowicz na przesłanym do nas filmie, prezentuje, że nie wszędzie, aż tak restrykcyjnie patrzy się na przepisy i zwraca uwagę na skrzyżowanie ul. Świętoduskiej z ul. Bajkowskiego, gdzie można swobodnie parkować pojazdy. W tym miejscu, każdego dnia przejeżdża i parkuje o wiele więcej aut niż przy ul. Lipińskiego 17A. Zaznacza również, że na znaku można było dodać tabliczki, iż zakaz nie dotyczy mieszkańców lub dostaw do pobliskich sklepów. Tego jednak nie zrobiono.

Członek Rady Dzielnicy Czechów Południowy opisuje problem z nowym oznakowaniem na poniższym filmie.

 

2017-03-19 08:13:51
(fot. wideo Andrzej Filipowicz)

26 komentarzy

  1. przy Checinskiego samochody stoja prawie na przejsciu dla pieszych i przy wysepce i nikt tego nie widzi

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021