690 680 960

Z transportu wyparowało ponad 3 tys. butelek whisky. Podejrzany ukraiński kierowca

Gdzie się podziało ponad 2,5 tys. litrów whisky, usiłują teraz ustalić funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. W transporcie, który miał przekroczyć granicę, nie zgadzała się ilość przewożonego towaru.

Najprawdopodobniej próbę wyłudzenia podatku VAT wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Dorohusku. Podczas kontroli ciężarówki, która przewoziła legalny transport alkoholu z Belgii na Ukrainę, okazało się, że pojazd jest zbyt lekki. W trakcie ważenia ciężarówki funkcjonariusze zauważyli, że uzyskany wynik jest inny niż waga wskazana w dokumentach. Różnica wynosiła ponad 4 tony.

Zdecydowano więc o rozładunku i szczegółowej kontroli towaru. Z dokumentów wynikało, że w ciężarówce powinno znajdować się ponad 15 tys. butelek różnych alkoholi, w tym 10,6 tys. butelek whisky. Podczas liczenia okazało się, że brakuje ponad 3 tys. butelek whisky. Jest to ponad 2,5 tys. litrów tego alkoholu, o wartości ponad 22 tys. euro.

– Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej postawili kierującemu pojazdem 48-letniemu obywatelowi Ukrainy zarzut usunięcia towaru spod dozoru celnego. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Okoliczności sprawy bada Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Lublinie – wyjaśnia kom. Marzena Siemieniuk Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Usiłowanie fikcyjnego wywozu towaru może być związane z próbą wyłudzenia podatku VAT na niekorzyść belgijskiego fiskusa. O stwierdzonych brakach poinformowano belgijską administrację celną.

(fot. nadesłane)
2017-03-19 08:00:41

7 komentarzy

  1. Tępy Jaś…
    co z tego że idzie w zaparte…
    i tak jest odpowiedzialny za to co wiezie…

  2. Wiklinowy Nocnik

    Nie udowodnia mu a jak Cie zlapia za reke to mow ze to nie twoja reka…

  3. kierowca sprawdzil ilość palet z listem przewozowym a nie liczyl kartony jeżeli ilość palet się zgadza to belg dal ciala

  4. Pewnie ukrainiec wyżłopał whisky po drodze.
    Jechał długo, pewnie mu się nudziło i taki skutek. 🙂

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas