98. Wojewódzkie Obchody Święta Policji

Wczoraj w Parczewie odbyły się 98. Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystości połączone były z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w tym mieście. Funkcjonariusze otrzymali także odznaczenia resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W tym roku obchodzimy 98. rocznicę powstania polskiej Policji. Wojewódzkie obchody tego święta w lubelskim garnizonie odbyły się wczoraj w Parczewie. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12 mszą świętą odprawioną w intencji funkcjonariuszy w Bazylice pw. Jana Chrzciciela, którą celebrował ks. bp. Piotr Sawczuk Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej. Po zakończonym nabożeństwie obchody przeniosły się na Plac przy Bazylice Mniejszej.

Przybyłych gości powitał szef lubelskiego garnizonu Policji insp. Paweł Dobrodziej. Komendant z okazji Święta Policji podziękował wszystkim funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom oraz pracownikom za codzienny trud pełnienia służby i pracy w Policji:

– Święto Policji to też czas, żeby podziękować policjantom za ich ciężką pracę. Jestem dumny, że pracuję w Lublinie, bo z podniesionym czołem mogę jeździć na odprawy, gdyż wyniki naszej pracy są na bardzo wysokim poziomie – podkreślił komendant – i to jest czas, żeby Wam za ten profesjonalizm podziękować.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij! 

Szef lubelskiego garnizonu Policji zaznaczył, że czas reakcji na zdarzenie jest najlepszy w Polsce, w kategoriach wykrywania przestępstw kryminalnych zajmujemy czołowe pozycje, tak samo jak i w przypadku wykrywalności najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw. Jak dodał inspektor Dobrodziej, to pokazuje, że na terenie Lubelszczyzny pracują naprawdę profesjonalni policjanci.

Kolejnym punktem uroczystości było nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie. Sztandar z zachowaniem ceremoniału odebrał z rąk Sekretarza Stanu MSWiA Komendant Powiatowy Policji w Parczewie mł. insp. Krzysztof Kozyra. Sztandar został ufundowany przez Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru, w skład którego weszli przedstawiciele władz miasta, gmin oraz powiatu.

Obchody Święta Policji to także przyznanie odznaczeń resortowych i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W garnizonie lubelskim nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 1439 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awansowało 34 policjantów, w korpusie oficerów młodszych 82 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awanse przyznano 673 policjantom, w korpusie podoficerów – 463, zaś szeregowych – 187.

W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił Odznaką „Zasłużony Policjant” ośmiu funkcjonariuszy lubelskiego garnizonu. Z kolei za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji przyznano dziewięć Medali „Za zasługi dla Policji”.

Uroczystości uświetniła defilada kompanii honorowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie, a także orkiestra reprezentacyjna Komendy Głównej Policji.

Po głównych uroczystościach dla mieszkańców miasta przygotowano pokaz policyjnego sprzętu oraz wystawę zbiorów historycznych. Zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych, znakowanie rowerów, pokaz radiowozów, tresury policyjnych czworonogów. Specjalistyczny sprzęt zaprezentowali również policyjni antyterroryści z KWP w Lublinie.

2017-07-15 10:15:50
(fot. wideo Policja Lublin)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. 98 okrągła rocznica 😉

 2. W rękawicach nie podaje się graby dla celów estetycznych.A ciekawe ile ich jeszcze w tym roku zwolnią dla dobra służby.

 3. Znowu jakaś afera na 3 komisariacie z pasami bezpieczeństwa.

 4. SiergiejMetanolowy

  Fragment 4:04-04:06 to chyba żart. Jegomość na wylocie a tu takie coś. Natomiast gość na 7 fotce widać jakiś skacowany i znudzony…. wróże mu dużo sukcesów w kompani honorowej. Podobno od niego mają buta kompanijnego nazwać. Nieoszlifowany diament kompanijny…ale się zrobi. Więcej potu na placu, mniej drinów w domu.

 5. HWDP 100% tak śpiewa cały wrotków po nocach

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia