90-latek uwierzył w historię „fałszywej córki”, stracił 50 tys. złotych

Wczoraj oszuści zadzwonili do 90-letniego mieszkańca Lublina i wyłudzili od niego 50 tys. złotych. Sprawców szukają policjanci i apelują do osób starszych o czujność w rozmowach z nieznajomymi.

We wtorek do 90-letniego mieszkańca Lublina na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta i podając się za jego córkę powiadomiła, że została zatrzymana przez policję w związku z wypadkiem drogowym.

Rozmówczyni twierdziła, że jest sprawczynią zdarzenia i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Przekazała następnie telefon mężczyźnie podającemu się za policjanta, który oświadczył, że jeśli nie przekaże pieniędzy na kaucję to córka zostanie zamknięta w więzieniu. Pokrzywdzony oświadczył, że w banku ma oszczędności w kwocie 50 000 zł.

Oszust polecił, aby mężczyzna udał się do placówki bankowej i wypłacił swoje oszczędności. Starszy mężczyzna zgodnie z instrukcją przekazał gotówkę w umówionym wcześniej miejscu nieznajomemu mężczyźnie. Dopiero po fakcie dotarło do mieszkańca Lublina, że padł ofiarą oszustów i powiadomił o wszystkim Policję.

Wczoraj podobne telefony odebrała jeszcze trójka mieszkańców naszego miasta – na szczęście nie dali się oszukać.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Czy banki mogłyby w momencie wypłaty informować starych przeważnie już z trocinami w głowie ,że właśnie wypłacają swoje oszczędności życia i czy są pewni tego co robią? Jaki problem zadzwonić jeszcze raz i potwierdzić dane wnuka i wnuczki? Po za tym trzeba słuchać właściwego radia i telewizji a nie mszy tylko!

 2. Zrobił dobry uczynek dziadzio , gorzej jakby tę kasę wysłał na Toruń na kolejne patriotczno-sakralne dzieła z gębą Ojca dyra na witrażu

 3. I tyle się o tym pisze i nadal nic. Szkoda mi tych ludzi. Działajmy róbmy coś reagujmy bo żyjemy w podłym podstępnym świecie

 4. Jak dla mnie to w takich przypadkach musi siedzieć kret w banku bo przecież nie będą dzwonić do dziadków co na leki nie wystarcza Muszą mieć informacje kto ma jakieś złotówki na koncie

 5. Głupi uśmiech na piance piwa

  Dziadek ze sobą i tak nie zabierze… Powiedzenie stary a głupi… Stary gorszy niż dziecko… Pasuje jak ulał… Tym co takich szkoda nie im teraz dadzą że swoich…

 6. W pewnym wieku decydowanie o własnych pieniądzach (chodzi o dużych kwotach) powinno być ograniczone albo tylko za pośrednictwem notariusza…

 7. … czy każdy senior po 70-tce nosi w tylnej kieszeni po 50 tys. ?! gdzie Ci ludzie trzymają gotówkę ?! wziął , wyjął , i dał ?!

 8. Czy pracownik banku wypłacając 50 tysięcy w gotówce 90-latkowi jest normalny umysłowo i pracuje jeszcze w tym banku ?

 9. A skąd miał tyle kasy starszy dziadek w tym wieku………..

 10. Życzę znalezienia sprawców i ich ukarania zgodnie z Kodeksem Karnym

  Do wiadomości komentujących: Niektórzy 90-latkowie są naprawdę bogaci. A mówię tu o jachtach, luksusowych domach sportowych samochodach. Rodzina czasami próbuje ich ubezwłasnowolnić, ale dziadkowie mają dobrych prawników. No ale badania u psychiatry to by się przydały czy 90-latek może rozporządzać swoimi pieniędzmi.

 11. Dziadek ma 90 lat więc córka jakieś 60 w najlepszym wypadku. Poza tym, czemu zawsze są telefony do osób, które mają tylko jedno dziecko i jeszcze wiedzą jakiej płci? Gdzie jest czujność pracownika banku? Wystarczy delikatnie dopytać na co dziadziowi nagle tyle pieniędzy?

 12. Dziwne to jakieś jest.Zawsze ofiarami oszustów padają starsi ludzie posiadający spore oszczędności…
  Ciekawe skąd oszuści wiedzą kogo oskubać ???

 13. Po co ludziom starszym telefon stacjonarny? płacą po 50zł bo tyle wynosi chyba najniższy abonament na stacjonarny. Są operatorzy komórkowi którzy mają promocję już za 10zł tylko rozmowy nolimit tyle by wystarczyło starczej osobie, bezpieczeństwo większe i nie dzwonią już z zaproszeniami na pokazy i inne cuda wianki.

 14. Chyba Rydzyk macza w tym palce i coś z tego ma.Bo jak by im powiedział w RM nie dawać innym tylko mi to by było mniej oszukanych na wnuczka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online