Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

9 tys. złotych kary za dwukrotne złamanie zasad kwarantanny

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim w trybie nakazowym ukarał grzywną mieszkańca gminy Parczew. Mężczyzna dwukrotnie złamał przepisy związane z obowiązkową kwarantanną.

Mieszkaniec gminy Parczew dwukrotnie złamał przepisy dotyczące zasad kwarantanny. Mężczyzna objęty był obostrzeniem z uwagi na fakt przekroczenia granic Polski, tzw. kwarantanny granicznej.

Podczas pierwszej kontroli policjanci nie zastali go w miejscu zamieszkania. Kilka dni później mundurowi zauważyli jak spaceruje ulicami Parczewa. Mężczyzna za każdym razem tłumaczył, że nie potrzebna mu jest kwarantanna bo jest zdrowy i nic mu nie dolega. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku do sądu zostały skierowane wnioski o ukaranie. Powiadomiono także sanepid.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim za dwukrotne zignorowanie przepisów nałożył na 44–latka grzywnę w łącznej wysokości 9 tys. zł. Kolejne, podobne sprawy z powiatu parczewskiego czekają na rozpatrzenie.

(fot. Google Street View)

16 komentarzy

 1. I tak mu się udało. Mógł zabulić nawet 2 razy po 30 000 zeta, wiec 51 tysiakow jest do przodu.

 2. Wiejskich ludzi jeszcze nikt nie usadził i nie usadzi. To jest gorsze od wirusa.

 3. Oj tam pojedzie z powrotem za granicę to w tydzień sobie te 9k odrobi.

 4. Typ ma szczescie ze tylko dwa razy go zlapali, bo by sie nie wyplacil za ignorowanie kwarantanny. Choc 9 tysiakow to tez nie malo. Chyba lepiej bylo siedziec w domu.

 5. Facet myslal, ze kwarantanna jest tylko dla chorych, a teraz sie mocno zdziwil.

 6. Głupich nie sieją .

 7. W jakim celu zawracają sądom głowę?
  30.000 na twarz bez dyskusji.

 8. Pewnie nie ma żadnych oficjalnych dochodów i ma gdzieś te wszystkie nałożone kary .Dokładnie tak samo jest w innych przypadkach gdzie po raz któryś z rzedu łamią kwarantannę.Zwykle robi tak patologia nie mająca żadnych oficjalnych dochodów ,bo po wyjsciu z ZK wyjeżdza za granice i tam pracuje na czarno ,albo kradnie .A teraz pouciekali z tamtąd jak szczury z tonącego okrętu i nie zamierzają się podporzadkowywać jakimś kwarantannom

 9. 2 x 5000 = 9000
  Dobrych matematyków tam macie w tym radzyńskim sądzie 🙂

 10. Za jednym razem znaleźli okoliczność łagodzącą,piwo albo srajtaśma mu się skończyła.

Z kraju