Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

70-latka wbiegła na jezdnię, doszło do potrącenia przez audi

Wczoraj na jednej z ulic Lubartowa doszło do wypadku z udziałem pieszej. Kobieta wbiegła na jezdnię, wprost przed nadjeżdżający pojazd osobowy.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 12.00 na ulicy Lubelskiej w Lubartowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez pojazd osobowy.

– Będący na miejscu policjanci ustalili, że 70-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego wtargnęła na jezdnię, tuż przed nadjeżdżający samochód osobowy marki Audi. 70-latka nie zachowała należytej ostrożności i nie upewniła się, że może bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Pieszej została udzielona niezwłocznie pomoc medyczna. Zarówno 70-letnia kobieta, jak i kierowca audi byli trzeźwi – relacjonuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Policjanci przypominają, że pieszy wchodzący na jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko albo przechodzący przez te części drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

Autor: redakcja

17 komentarzy

  1. Nie ma informacji czy było to na przejściu czy poza, bo Lubartowie trudno przechodzić poza pdp bo jest ich gęsto, a wtragnięciu na pdp to przy 40 obowiązującej tzn przed pdp (audi powinno zmniejszyć prędkość) jakoś trudno uwierzyć.

Dodaj komentarz