69 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Nie żyje 15 osób zakażonych SARS-CoV-2

W poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 69 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Nie żyje 15 osób zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 69 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (19), łódzkiego (19), mazowieckiego (12), podkarpackiego (7), opolskiego (6), dolnośląskiego (3), małopolskiego (2), zachodniopomorskiego (1) – poinformowało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 4 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 102 (12)
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 5196.
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 821.

Do dnia 4 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 373 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 210 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Poznań, 70-M Gliwice, 53-M Wrocław, 86-M, 44 -M Koszalin, 76-K, 77-M Szczecin, 71-M Tychy, 73-M Radom, 59-M, 88-K, 67-M Warszawa, 87-K Kalisz, 87-K Gdańsk, 79-M Kędzierzyn Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych zakażeń koronawirusem w Polsce: 14006/698 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. OOO mniej niż 100? No to jest coraz ładniej. Ale rano było chyba 250? Tak czy inaczej najgorsze przewidywania, że teraz miało codziennie umierać po 70 osób nie sprawdzają się. Najwyższy czas, aby spadało.

  • No właśnie… coś się tu komuś chyba pomajtało… Rano > 200, teraz mniej…. Cud?

 2. Kagańce na mordy i tak chodzić. Jak się ludzie dają traktować jak psy to tak ich traktują. Jak się ludzie nie obudzą to dalej będą nas okłamywać w mediach.

 3. Polska jest jednym państwem z czterech gdzie pandemią nie hamuje. Więc kto nie wierzy będzie niebawem miał okazję się przekonać może nawet spoglądając w lustro. Ten kraj i w nim ludzie żyjący mają taką przywarę: jak nie pomaga to nie uwierzy! Istną tępota.

  • A czemu ma hamować. Można podawać co się żywnie podoba bo i tak nikt nie sprawdzi czy to prawda. Przecież wszyscy wiemy ze telewizja nie kłamie i to nie prawda że dostali na ten cyrk dwa miliardy. Podług tego co mówią to trupy poniewierają się na ulicach że nie ma jak przejść. Zamknijmy wszystko a na pewno będzie dobrze. Ogłupianie Polaków część dalsza. Może im się jednak uda rozwalić gospodarkę i zrobić z nas dziadów. Starsi się boją a młodzi nie myślą. Reszta patrzy i jeszcze nie rozumie co się stało. Nasz kochany rząd właśnie się przyznał że sprzedał zapasy żywności. Brawo teraz będziemy odkupować od innych z dużo większą kasę.

 4. Jeszcze będziecie płakać za Tuskiem, wszyscy co sprzedaliscie Polskę za pięć stów
  Już niedługo…

 5. Przecież było wiadomo że przed wyborami drastycznie spadnie ilość zachorowań

  • A kto twierdzi, że coś spadło gwałtownie. Kończą się kwarantanny po przylotach i licznba spada. Ale lemingi zawsze wszystko na opak. tak są tresowani przez tvn.

 6. A ja mam to wszystko w ……. uchu.
  Nie lubię chodzić w kagańcu lecz uratuje to wiele ludzkich żyć.
  Jak nie jesteś chory nie idź na wybory.

 7. Ktoś jeszcze wierzy w tego koronawirusa?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!