58 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Liczba zakażonych przekroczyła 1200, nie żyją dwie osoby

W czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia przekazało informację dotyczącą ujawnienia nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W szpitalu w Warszawie zaś zmarły dwie osoby.

– Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego – przekazało w czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 26 marca 2020 r. na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 24.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 5830.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5384.
4. Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 74 /2 (wszystkie przypadki potwierdzone / zgony).

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. i te wszystkie osoby we szpitalach siedza jak t wygląda?

 2. Jeśli rząd nie zamknie WSZYSTKICH instytucji i firm, które pracują oraz nie wstrzyma transportu powiedzmy na tydzień wzorem bodajze Niemiec to będzie źle.

  • Jak wstrzymają transport to nie zdążysz umrzeć na koronadżumę bo z głodu zdechniesz hehe

  • We Włoszech zamykają większość stacji benzynowych. Transport stanie praktycznie do zera. Branża padnie, a konsekwencją braku transportu będzie głód, nędza i uliczne walki. Skąd te walki? Bo ludzie będą się zabijać o produkty sklepowe. Dlaczego? Bo bez transportu nie będzie dostaw, a bez dostaw zostaniemy bez jedzenia i środków niezbędnych do życia. Więc daj spokój z zatrzymaniem transportu, bo to droga do tragedii.

 3. Obywatel widzący co się dzieje

  Markety i hurtownie z artykułami budowlanymi koniecznie zamknąć na dwa tygodnie, bez chemii budowlanej można żyć, a teraz ludzie powariowali zamast siedziec w domach to remonty z nudów robią.

  • Tak markety budowlane…. Panele listwy półki wszystko niezbędne do przetrwania a jak zwrócisz uwagę to wyzywają i grożą skargami na obsługę…

  • Popieram, ludzie pomyslcie o innych… zamknac tymczasowo sklepy ze sprzetem rtv, agd. Tez przezywaja istny boom… I jeszcze hotele! Czy one musza koniecznie byc otwarte? wszedzie siedza ludzie z przymusu bo albo praca albo zwolnienie….

 4. Pij bimber będziesz wielki!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)