690 680 960

Pasażerowie skarżą się na zatłoczone autobusy na trasie Lublin – Łęczna. Przewoźnik zawiesza wszystkie kursy

Od soboty kolejny przewoźnik zawiesza kursowanie autobusów na trasie Lublin – Łęczna. Osoby, które dojeżdżają do pracy będą musiały samemu zorganizować sobie transport.

Po tym, jak wprowadzone zostały nowe wytyczne związane ze środkami transportu publicznego, zaczęliśmy otrzymywać sygnały dotyczące sytuacji w autobusach kursujących na trasie Lublin – Łęczna. Szczególnie rano w pojazdach miał występować spory ścisk. Jak wyjaśniała jedna z naszych czytelniczek, przed godziną 7:00 w pojeździe jadącym z Łęcznej, „ludzie byli tak upchani, że siedzieli sobie prawie na głowach”. Kolejne osoby zgłaszały, że kierowcy nie przestrzegają nowych przepisów i w żaden sposób nie ograniczają liczby pasażerów.

Jak ustaliliśmy, pomimo tego, że pasażerów w ostatnim czasie jest niewiele, to jednak zainteresowanie kursami, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych wciąż występuje. Rano sporo mieszkańców Łęcznej udaje się do pracy do Lublina, po południu zaś wraca do domów. Dodatkowo drugi z przewoźników obsługujących tą trasę, od poniedziałku 16 marca zawiesił działalność.

Teraz podobną decyzję podjął również właściciel firmy Łęcz-Trans. Powodem ma być coraz większe rozprzestrzenianie się koronawirusa, jak też drastyczne zaostrzenie przepisów związanych z przewozem osób. Piątek będzie ostatnim dniem kursowania autobusów tego przewoźnika. Oznacza to, że pomiędzy Lublinem a Łęczną nie będą kursowały żadne autobusy.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

60 komentarzy

  1. Pomogę, nieodpłatnie, w dotarciu do pracy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!