Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w woj. lubelskim

W czwartek przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Rośnie liczba osób zakażonych w woj. lubelskim.

– Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą jednego mężczyzny i jednej kobiety w przedziale wieku 41-60 lat, jednej kobiety w przedziale wieku 21-40 lat i jednej kobiety i jednego mężczyzny w wieku powyżej 61 lat. Wszystkie osoby są z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 26 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 74 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 osoby zmarłe.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1163/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com, grafika WSSE)

Zobacz również

47 komentarzy

 1. W świdnickim 1 osoba a nie ma na mapie.

  • Mapa jest aktualizowana, ale nie sekunda po sekundzie :). Spokojnie jutro będzie na mapie 😉

   • Chciałoby się napisać że w Świdniku to pomyłka z koronawirusem ale niestety jest jednak przypadek

   • czemu kasujecie komentarze? w putia się bawicie? czy andrzej kazał?

    • Prosimy pomyśleć, co napisał Pan/Pani i wyciągnąć odpowiednie wnioski.
     Nikt w sieci nie jest anonimowy, a podawanie pewnych informacji w komentarzach nie jest wskazane, może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji dla jego autora…
     Miłego wieczoru

  • Chichotka zwyczajna

   Bo jak ma trzy ćwierci do śmierci, czyli do stanu stabilnego, to normalnie nie wiadomo gdzie ją zakwalifikować, czy do żywych, czy stabilnych

  • 2 osoby listonosz (niewiadomo jak jego żona) i policjant

 2. nosacz sundajski

  no to księżulek narozrabiał – parafiany z Białopola mogą mu podziękować

 3. zdrowiejemy! ci z chełmskiego to pewnie wierne owce

 4. Owsik oddaj piniondze.

 5. Gdyby powiedzieli przynajmniej w której gminie jest zarażony to ludzie sami by wiedzieli że trzeba wystrzegać się innych , to jest najlepszy sposób na zahamowanie tego wirusa, bezpośrednie zagrożenie …

 6. Powinni jeszcze podawać ile osób w lubelskim miało zrobiony test

  • Nikt 🙂 Wszystkie dane wpisują do tabeli na czuja. Żeby się mniej więcej zgadzało.

 7. Może ktoś dać link do tej mapki?

 8. Ratownik 25 lat stażu

  W imieniu koleżanek i kolegów ratowników medycznych chciałbym podziękować mieszkańcom Lublina oraz mieszkańcom pod kubelskich miejscowości przez nas obsługiwanych za wsparcie za słowa otuchy. Mimo pojawiających się doniesień prasowych ktore możecie przeczytać o naszej sytuacji chciałbym zapewnić że nie odejdziemy od naszych pacjentów w tak trudnym czasie w których przyszło nam żyć. Nas polityka nie interesuje. Skupiamy się na wykonywaniu naszych zadań które nakłada na nas ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Dla nas najważniejsze jest niesienie pomocy w celu ratowania zdrowia i życia gdy jest ono zagrożone. Jesteśmy jedyną grupą zawodową która nigdy nie odeszła od swoich pacjentów z pośród medycznych grup zawodowych i tak pozostanie. Wielki szacunek dla Pana ministra prof Łukasza Szumowskiego za zaangażowanie za ogromną pracę która wykonuje na rzecz społeczeństwa i za szacunek który jako jedyny minister w III RP darzy ratowników medycznych.

  • Waszą prace szanuję żeby nie było. Ale proszę doprecyzować kiedy to onkolodzy odeszli od swoich pacjentów?

  • @Ratownik 25 lat stażu

   „Nas polityka nie interesuje”

   „Wielki szacunek dla Pana ministra prof Łukasza Szumowskiego za zaangażowanie za ogromną pracę która wykonuje na rzecz społeczeństwa i za szacunek który jako jedyny minister w III RP darzy ratowników medycznych.”

   Zdecyduj się.

  • kielich bimbru i do przodu szacun

  • Chopie trzymaj się. Szacunek dla Ciebie i Twoich kolegów po fachu. Ja mam firmę, medyczną, a sam doktor. Nie ma możliwości, żeby ratownik będący w potrzebie jakiejkolwiek, czekał u mnie na poczekalni. Tak jest od lat. Strażak zresztą też. Trzymaj się, zdrowia i wytrwałości i siły. Podziwiam Cie i Twoich kolegów po fachu.

 9. Czekamy teraz na wyniki z Gminy Łabunie w powiecie zamojskim. Tam to dopiero ksiądz narozrabiał.

 10. Ludzie nie podniecajcie się tymi testami ,w 99% przypadków testy wykażą obecność wirusa dopiero jak bedziecie mieć widoczne objawy .Przed wystąpieniem objawów wirusa w naszym organizmie jest zbyt mało żeby test go wykrył

  • Prawie masz rację. Różnica polega na tym, że jak nie masz objawów – Sanepid / zakaźnik odwali Cię i nie zrobią Ci testu. Nie masz szans na test po prostu. Smutne, ale prawda…

 11. Biorąc pod uwagę chociażby ognisko w Białopolu, SARS-CoV-2 musi być bardzo zaraźliwy z R0 dużo większym, niż 2.

 12. wiara zabija

 13. :)) bardziej zaraźliwy…uhummm…”…Jak podaje PZH – dane z 11 lutego br. – w Polsce jest 2,5 mln zarażonych wirusem grypy, kilka tysięcy chorych jest hospitalizowanych, zanotowano 15 zgonów. Co tydzień przybywa ok. 200 tys. nowych zachorowań na grypę i choroby grypopodobne….”
  To ilu tych chorych na Covid-19? ile zgonów??? Czy ktoś w końcu wyłączy media a włączy rozum?!

 14. 2,5 mln. zachorowań 15 zgonów. 1100 zachorowań 14 zgonów. Pomyśl

  • Myślę… owo 1100 zachorowań bierze się z? testów tak? Jak to się skończy porównamy liczbę wszystkich zgonów z zeszłego i tego roku ok? skoro Sars tak szleje powinno być ich statystycznie o wiele więcej nieprawdaż? W osławionych Włoszech gdzie ciężarówkami wywożono zwłoki w 2018 roku miesięcznie umierało 52 tyś. osób, w tym 2020 roku średnia to 50 tyś. -przy szalejącym Sars – to suche dane statystyczne, fakty -Pomyśl. Umiesz wytłumaczyć ów fenomen???? a może na okres Covid-19 pozostałe choroby wzięły sobie w Italii wolne???

   • To dlaczego w Madrycie układają trumny na lodowisku? Dlaczego w Bergamo ładują zwłoki na wojskowe ciężarówki i wywożą do innych miast. Dlaczego opustoszały domy opieki, gdy zazwyczaj są przepełnione? Prowadzisz jakiś fundusz emerytalny?

  • I jeszcze drobiazg :))
   1. Nie ma testu na sam Covid-19- są na obecność koronawirusów i im podobnych patogenów -sprawdź 😉
   2. te 2,5 mln chorych na Grypę to coś innego niż koronawirus? – nie! to też koronawirus – jelitówka też :))
   3. skoro zarażonych na Covid jest 1100 a na „zwykłą” grypkę 2,5 mln i przybywa 200 tyś na tydzień -to który koronawirus zarażliwszy???
   4. ilu całkiem zdrowych pacjentów zmarło jedynie z powodu Covid-19?

 15. o---------------.m.o

  dalej niech stare babki lataja od sklepu do sklepu i po bankach bo ” spacerowac wolno” albo uje w srednim wieku bo wyciag albo po 2 bułeczki, apropo Lublin: co z menelami? laza gdzie chca jezdza miejskimi i gdzie policja?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki