Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

35-letni recydywista odpowie za kradzieże w salonach jubilerskich oraz lombardzie

35-letni recydywista z Lublina odpowie za kradzieże w salonach jubilerskich oraz lombardzie. Łupem złodzieja padła złota biżuteria oraz telefony komórkowe. Straty oszacowano łącznie na około 10 tys. złotych.

W marcu i kwietniu br. policjanci z drugiego komisariatu w Lublinie otrzymali trzy zgłoszenie dotyczące kradzieży w salonach jubilerskich oraz jedno zgłoszenie dotyczą kradzieży w lombardzie na terenie miasta.

Jak ustalili mundurowi, sprawca po wejściu do sklepu prosił o możliwość obejrzenia wartościowych produktów, a gdy miał już w ręku złoto lub telefon komórkowy, szybko uciekał. W jednym przypadku mężczyzna zuchwale wyrwał ekspedientce złote łańcuszki. Łącznie straty oszacowano na około 10 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze po zebraniu śladów pozostawionych przez złodzieja ślady i przejrzeniu zapisów z monitoringu wytypowali podejrzanego o przestępstwa. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Lublina, który wielokrotnie był już karany za podobne czynny. Recydywista usłyszał zarzuty czterech kradzieży, w tym jednej zuchwałej.

Część skradzionego mienia udało się odzyskać. 35-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(fot. Policja)

3 komentarze

  1. Jak widać, aŁdi nie musi służyć wyłączeni do transportu płodów rolnych, czy półtusz. Można takim świniowozem i biżuterię przewozić.

  2. Przecież taki patol nigdy nie pracował ,a jak pracował to nie długo .Całe swoje marne zycie kradnie i siedzi w pierdlu gdzie trafi ponownie wczesniej czy pózniej .Ale najdziwniejsze jest to że nie został tam zresocjalizowany przez fachową kadrę słuzby więziennej

  3. Tobie to już całkiem wali w dekiel .Temat o recydywiscie a tobie wszystko się z ałdi kojarzy ,Poszukaj jakiegoś dobrego psychiatry ,moze nie jest jeszcze za pózno

Z kraju