Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

25-latek bez uprawnień pędził z prędkością 180 km/h. Na trasie S12 wyprzedził nieoznakowany radiowóz

Na trasie S12 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który pędził z prędkością 180 km/h. Jak się okazało 25-letni mieszkaniec Puław nie posiadał uprawnień do kierowania.

W minioną niedzielę funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, patrolujący nieoznakowanym radiowozem trasę ekspresową S12, zostali wyprzedzeni przez szybko jadący motocykl.

Mundurowi od razu ruszyli za jednośladem, który pędził z prędkością 180 km/h i natychmiast zdecydowali o zatrzymaniu kierującego. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Puław.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że młody mężczyzna w nie posiada uprawnień do kierowania. W związku z tym policjanci zdecydowali, że skierują sprawę do sądu. 25-latek odpowie nie tylko za przekroczenie dozwolonej prędkości, ale również za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień.

(fot. Policja Lubleska)

25 komentarzy

 1. biegły sądowy

  Weźcie mi bracia motocykliści wytłumaczcie – 25 lat, to już coś człowiek o życiu wie. Jazda bez uprawnień to nawet jak masz wykupione OC to nic Ci nie da, jak narobisz szkód, a przecież zdarza się, to becelujesz z własnej kieszeni. Nastolatek to rozumiem że jeszcze nie ogarnia ale 25 lat to już dorosły chłop, niektórzy już dzieci wtedy mają. Znam i 40-latków co bez uprawnień po Polsce latają. Czy Wy się Boga nie boicie czy po prostu macie coś z deklem? Wiem że samochodziarze też jeżdżą bez kwitów, bo po wódzie zabrali itp. ale mam wrażenie że na motocyklach jest swojego rodzaju przyzwolenie i więcej Was lata bez kwitów. Tak uczciwie, mam rację czy tylko ja znam samych patusów i tak źle nie jest 🙂

  • Na jedno pytanie Ci odpowiem. Jakiego boga, jak żadnego niema.

  • W tym wieku dojrzewa układ nerwowy, lecz dojrzałość emocjonalna pojawia sie dopiero 5 lat potem. U niektorych nigdy. Nie wymagajmy zbyt wiele od ludzi, bo wiekszosc obecnych ludzi przed 30-ką to kretyni

 2. Serio 180km/h na motocyklu na drodze szybkiego ruchu to dużo ?

  • A samochodem 180 km/h na drodze szybkiego ruchu to dużo czy niedużo? Uzasadnij swoją wypowiedź.

   • Takie samo ograniczenie obowiązuje jeden jak i drugi pojazd, w tym przypadku 120 km/h. Sam w sumie nigdy nie widziałem motocyklisty, który stosował by się do tego ograniczenia na drodze ekspresowej. Jeśli chodzi o kierowców samochodów, to również znaczna większość jeździ ponad to, 150 i wiecej. Gdyby tak policja partolowała czesciej te drogi i w wiekszej ilości, mieli by pełne rece roboty.

    • ty zapewne jesteś tym gościem, który lata 100 na 120. 😉

    • A policja zrobi to raz na tydzień , pochwali się w mediach i mozna odpoczywać do piątku, piateczku doczekać i weekend, achhhhhhhhhhh

  • Mało. Dwa razy za mało. To tylko 100km/h więcej niż np. ciężarówki. Ale co to 100km/h różnicy prędkości? To jest prawie nic. Tak samo jak droga hamowania ze 180km/h, wynosząca pewnie coś koło 200 metrów.
   Dopiero prędkość dojeżdżającego do przejazdu rowerowego rowerzysta, wynosząca 15km/h to jest zabójcza, karygodna, niedozwolona prędkość.

   • Tak, to jest karygodna prędkość, bo 15 km/h w poprzek jezdni, może bardziej zaskakiwać innych uczestników ruchu, niż 180 km/h wzdłuż.

 3. Normalnie myślący człowiek jeśli nie posiada uprawnień, to za kółko nie wsiada. A ten nie dość, że wsiadł, to jeszcze robił co może, żeby go zatrzymali ? To jak nazwać takiego człowieka?

 4. będzie placil

 5. 180? To chyba dobrze, 3ki nie wrzucił. Na S’kach to lata się to 250-300, a nie przelotowe 180.

  • Ale co dobrze? To sarkazm, czy taki głupi jesteś?

   • 180 to na dwójce sobie jeździsz. Kto normalny jeździ na ekspresówkach 120?

  • Brawo, piękny komentarz ???

  • Bajki o lataniu S-ką 250-300 to sobie możesz dzieciom sąsiada na dobranoc czytać. Polskie drogi ekspresowe i autostrady są tak zatłoczone, że nie przejechałbyś kilometra, a skończyłbyś ładnie wprasowany w naczepę TIR-a.

 6. Takiemu durniowi zajechałbym drogę, bo przecież patrzę nikogo nie widać wyjeżdżam a tam bum!
  Wszyscy pisaliby jaki to dobry motocyklista a samochód wyjechał.

 7. Policjanci nie zdecydowali tylko musieli skierować sprawę do Sądu, według nowych przepisów nie mogą ukarać mandatem za kierowanie pojazdem bez uprawnień, gdyż w takim przypadku Sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów. art. 94 &1 i 3 KW.

 8. Motocykl to taki rower z silnikiem, więc przyzwolenie na jazdę bez uprawnień jest powszechne. Połowa tych dzbanów lata bez prawka.

Z kraju