179 nowych zakażeń koronawirusem w 13 województwach. Nie żyje 9 osób

W sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 179 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Nie żyje 9 osób zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 179 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (53), łódzkiego (33), małopolskiego (23), śląskiego (19), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (12), świętokrzyskiego (9), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubelskiego (1), pomorskiego (1) – poinformowało w sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

– Informuję, że kobieta w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym – podana przez nas w komunikacie w dn. 17 kwietnia br., zgodnie z informacjami otrzymanymi z WSSE w Lublinie – jest z powiatu świdnickiego – wyjaśnia Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

– Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 59-M Grudziądz, 84-K, 81-K, 59-M, 89-K i 74-K Warszawa, 83-K Radom, 89-K Zwoleń, 85-K Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące. Informujemy, że ze względu na zdublowany przez WSSE Opole zgon, usuwamy go z wykazu – przekazał resort zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 8742/347 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. ahyayayaya puerto rico!

 2. Jak narazie jest w miarę stabilna liczba osób, które zachorowały. Z wyjątkiem piątku nie przekracza 400 osób. Teraz czekajmy na przełom. Oby jaknajszybciej.

  • Wydaje się że jeszcze najgorsze przed nami. Zrobi się cieplej ludzie będą olewać zakazy bardziej niż olewają teraz. Do tego wyjdą przypadki po spotkaniach świątecznych i po weekendzie majowym. Mam nadzieje że nie mam racji, ale trzeba liczyć się z czarnym scenariuszem.

   • To niema nic do rzeczy spotkania. Z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa wysyp nastąpi na przełomie kwietnia i maja. Ta pandemia itak z nami będzie,w lecie przyblednie. Potem znowu uderzy na jesieńi. Tak, tyto w domu siedź zebys nie zarazal.

  • @Katarzyno córo pisu.
   Znam sposób na splaszczenie krzywej zachorowań. Dzienna liczba testów 15000->
   5000->1000. Jak dalej nie będzie chciała się wyplaszczac, to zmniejszac listę testów do osiągnięcia porządanych rezultatow…

   • Zapewniam Cię , jeżeli żądziliby POplatfusy to właśnie tak by zrobili .

   • A jeśli będzie więcej to ty jakąś satysfakcję osiągniesz? Skąd u licha wytrzasnąłeś że ta Katarzyna to,, córa pisu,,? Niepojęte jak ludzie mają zatrute polityka umysły, może owa Katarzyna po prostu tak po ludzku chciałaby żeby było lepiej i to najgorsze mijało. Czy to źle?

    • Fago, a no mają niektórzy mają, a co najgorsze tego nie dostrzegają. Katarzyna niewinna, ale jak zauważyłeś już siłą wplątali ją w politykę.

 3. będą olewać , pogoda wspaniała na spacery ,

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków