Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

13-latka jechała na hulajnodze, 77-latka wjechała w nią skodą

13-letnia łukowianka została potrącona przez skodę, za kierownicą której siedziała 77-latka. Dziewczynka wjechała hulajnogą na przejazd dla rowerzystów. Kierująca autem za nieustąpienie pierwszeństwa nastolatce i jej potrącenie została ukarana mandatem, a jej „konto wzbogaciło się” o punkty karne.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy Nowopijarskiej w Łukowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z nastolatką jadącą na hulajnodze.

– Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca samochodem marki Skoda potrąciła jadącą hulajnogą nastolatkę. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce rozmawiając z pokrzywdzoną dziewczynką dowiedzieli się, że jechała swym jednośladem „ciągiem pieszo-rowerowym” i została potrącona przez auto, gdy wjechała na oznakowany przejazd dla rowerzystów. Natomiast kierująca skodą 77-letnia łukowianka mówiła, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów nie zauważyła wjeżdżającej tam dziewczynki na hulajnodze. Na szczęście jechała z niewielką prędkością i mimo, że potrącenie wyglądała groźnie, pokrzywdzonej 13-latce nic się nie stało – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

77-latka za nieustąpienie pierwszeństwa jadącej hulajnogą po przejeździe dla rowerzystów nastolatce i potrącenie jej została ukarana mandatem przez łukowskich policjantów, a jej konto „wzbogaciło się” o punkty karne.

– Przypominamy! Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe – apeluje asp. szt. Marcin Józwik.

27 komentarzy

  1. I znowu zaczęło się. Lawina hejtu i biadolenia kto co powinien. Zamiast przestrzegać własnych przepisów no ale po co, przecież każdy w swojej głowie wie, że jest najmądrzejszy i niewinny, tylko inni są winni i należałoby ich spacyfikować. Jak każdy zacznie przestrzegać swoich przepisów to będzie o niebo lepiej. Ale tak się nie stanie bo ten świat idealny nie jest.

  2. znajdujacej sie na przejezdzie a nie nie wjezdzajac nie ma pirszenstwa a oni to nagminnie naginaja

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport