690 680 960

13-latek wzniecał pożary. Po chwili przychodził patrzeć na pracę strażaków (wideo)

Policjanci z Milicza zatrzymali 13-latka, który wzniecał ogień, a następnie przychodził patrzeć na pracę strażaków. Okazało się, że nastolatek jest sprawcą kilku pożarów, a szkody oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Na początku grudnia tego roku policjanci z Milicza otrzymali zgłoszenie o pożarze. Jak się okazało ktoś podpalił tuje. Spaleniu uległo kilkanaście drzewek oraz ogrodzenie boiska tzw. piłkochwyty. Wartość powstałych strat wyniosła kilkanaście tysięcy złotych. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że nieletni najpierw podpalił drzewka i odszedł, by po chwili powrócić już na miejsce pożaru i obserwować działania gaśnicze.

 

 

Po kilku dniach pojawiły się kolejne pożary na pobliskim osiedlu. Ktoś podpalił wózek dziecięcy stojący w klatce schodowej bloku mieszkalnego. Spaleniu uległ nie tylko wózek, ale też zniszczona została klatka schodowa, której ściany zostały nadpalone i osmolone dymem.

Podobna sytuacja miała miejsce 27 grudnia w jednym z pobliskich bloków przy ul. Mickiewicza – tam także ktoś podpalił wózek dziecięcy pozostawiony przy wejściu do klatki schodowej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a pokrzywdzeni szacują teraz powstałe szkody.

Jeszcze tego samego dnia, gdy doszło do drugiego pożaru wózka dziecięcego, w godzinach popołudniowych miliccy policjanci ustalili sprawcę podpaleń. Podpalaczem okazał się 13-letni chłopiec pochodzący z Milicza, a obecnie mieszkający w Krotoszynie. Chłopiec został zatrzymany u swojej babci mieszkającej w Miliczu, do której przyjechał w odwiedziny. Nieletni w obecności matki został w tej sprawie przesłuchany.

O dalszym losie młodego podpalacza zadecyduje teraz sąd dla nieletnich, do którego policjanci prześlą zebraną w tej sprawie dokumentację.

(fot. wideo Policja Milicz)

10 komentarzy

 1. Spłacą. Teraz jest duży wybór kredytów konsumenckich na rynku.

 2. Dzieciak ma cechy psychopaty, podpalacza, już powinni go wsadzić do psychiatryka bo nic już z niego nie będzie. W zakładzie powinni go utrzymywać jego rodzice ze swojej emerytury lub renty.

 3. Tropikalny klimat

  Bez stresowe wychowanie

 4. Ot to jeszcze jeden.gowniarx piroman

 5. Bo broić to trzeba umieć…

 6. Fakt podpalił ale jak grzecznie stoi na krawężniku hahahahahaha! Będzie strażakiem na 100% uczy się od młodego na praktycznych działaniach a nie z książek być może kiedyś uratuje komuś z Milicza życie i wtedy mu podziękujecie xD !!!

 7. GRATULUJĘ RODZICOM TAKIEGO [email protected], SAMI PEWNIE NIE LEPSI, GNOJOWI PO PETARDZIE WOJSKOWEJ W ZACIŚNIĘTE DŁONIE I TAŚMĄ OWINĄĆ, ŁAPKI DO PODPALANIA JUŻ BY NIE SWĘDZIAŁY

 8. Ofiara 500+

 9. gdzieś musi się nauczyć

 10. To rodzice mają teraz wydatek na koniec roku.A pusty łeb chyba długo nie zobaczy kieszonkowego.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…