Zasady korzystania z materiałów foto/wideo zamieszczonych na stronie lublin112.pl

IMG_8747
Materiały zamieszczone na stronie internetowej lublin112.pl, w szczególności filmy, zdjęcia, artykuły autorskie stanowią własność dziennikarzy oraz fotoreporterów serwisu i podlegają ochronie prawnej.

Ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach bez zgody redakcji lublin112.pl stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.06.90.631, z późniejszymi zmianami).

Jeżeli jesteś zainteresowany wykorzystaniem fotografii lub materiałów wideo zapoznaj się z zasadami korzystania z treści zawartych na stronie lublin112.pl.

Zasady wykorzystania materiałów zdjęciowych oraz wideo

Wykorzystanie materiałów należących do dziennikarzy i fotoreporterów serwisu lublin112.pl możliwe jest po opłaceniu wynagrodzenia i pisemnej zgodzie na emisję materiałów zdjęciowych oraz wideo. Opłacie podlegają tylko i wyłącznie materiały, co do których posiadamy pełnię praw autorskich i pokrewnych. Sprzedaży nie podlegają materiały nadesłane przez naszych Czytelników oraz materiały nadesłane jako komunikaty prasowe i publikowane przez rzeczników poszczególnych służb oraz instytucji.

Zdjęcia i materiały wideo w artykułach umieszczonych na stronie lublin112.pl, opisane jako lublin112.pl podlegają opłacie licencyjnej.

Opłaty za wykorzystanie zdjęć i wideo:

200 zł netto za wykorzystanie kompletnej galerii zdjęć oraz materiału wideo zamieszczonego w artykule.
150 zł netto za galerię zdjęć zamieszczoną w jednym artykule.
30-50 zł netto za jedno zdjęcie umieszczone w artykule. Cena uzależniona od ilości zdjęć zakupionych w pakiecie.

Umieszczenie zdjęć należących do fotoreporterów serwisu lublin112.pl na witrynach internetowych, które nie uzyskały pisemnej zgody redakcji, będzie skutkowało natychmiastowym wezwaniem do usunięcia materiałów wizualnych a także wezwaniem do zapłaty za wykorzystywane treści bez wiedzy redakcji lublin112.pl. Opłata za zdjęcia i wideo według powyższego cennika.

Opisane zasady nie obowiązują serwisów regionalnych, z którymi współpracujemy na płaszczyźnie barterowej wymiany materiałów zdjęciowych (zasady te zostały ustalone pisemnie) oraz innych podmiotów (np. Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzących własne strony na Facebooku).

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu 734 012 112 lub mailowo [email protected]