Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy. Jak temu zapobiec?

Webp.net-resizeimage

Zgodnie z prawem odszkodowanie powinno w pełni rekompensować wysokość szkody. Poszkodowany nie może zarobić na szkodzie, jednak powinien uzyskać taką sumę, która pozwoli w pełni naprawić zniszczone mienie. Odszkodowanie po wypadku ma na celu wyrównanie wszystkich strat spowodowanych danym zdarzeniem. W wypadkach komunikacyjnych wysokość odszkodowania zależy przede wszystkim od zakresu zniszczeń samochodu i wartości pojazdu. Stąd ważne jest pełne udokumentowanie samej szkody (np. za pomocą zdjęć), jak i wszystkich wydatków związanych z naprawą. Stosowne roszczenie odszkodowawcze należy skierować do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym sprawca wypadku ma wykupione ubezpieczenie OC. Oczywiście najprostszą drogą jest przystanie na wycenę dokonaną przez ubezpieczyciela i przyjęcie zaproponowanej kwoty. Jednak zazwyczaj jest ona rażąco niska, nieodpowiadająca rzeczywistej stracie poniesionej w wypadku. Co zrobić w takiej sytuacji?

Możesz dochodzić swoich praw

W przypadku zbyt niskiej wyceny szkody przez ubezpieczyciela należy odwołać się od jego decyzji, a w określonych przypadkach skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Jednak sądowy proces odszkodowawczy wymaga przeprowadzenia wielu dowodów, m.in. wyceny szkody dokonanej przez rzeczoznawcę. Poza tym biorąc pod uwagę ilość spraw rozpatrywanych w sądach oraz średnią długość postępowania cywilnego czas jaki mija od złożenia pozwu do wydania ostatecznego wyroku jest odległy. Ponadto samodzielne dochodzenie świadczenia odszkodowawczego jest niezwykle trudne i często kończy się niepowodzeniem. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Oferujemy odkupienie szkody dzięki czemu nasz klient dostaje godne pieniądze od razu po nawiązaniu z nami współpracy. Dzięki temu poszkodowany bardzo szybko otrzymuje należne pieniądze i nie musi się martwić załatwianiem wszystkich formalności.

Na początek wystarczy wypełnić krótki formularz zamieszczony na naszej stronie www.sprzedamszkode.pl.

Po weryfikacji kosztorysu przedstawiamy atrakcyjną ofertę odkupu szkody a w przypadku wzajemnej akceptacji ustalonych warunków podpisujemy umowę i dokonujemy szybkiej dopłaty.

Zweryfikuj swoją szkodę bezpłatnie klikając w poniższy link:

sprzedamszkode.pl/kontakt/

 

artykuł reklamowy