Nalot na handlujących papierosami pod Novą. Zlikwidowano ich magazyn (zdjęcia)

68-117366

Wczoraj policjanci oraz funkcjonariusze policji oraz urzędu celno-skarbowego przeprowadzili działania na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Efektem jest ujawnienie ponad 2 tys. paczek papierosów.

 

Wspólne działania wymierzone w osoby handlujące papierosami bez polskich znaków akcyzy, zostały przeprowadzone we wtorek na terenie targowiska przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Miejsce to od lat znane jest z tego, że praktycznie przez cały czas można tam nabyć dowolną ilość papierosów, zarówno przemycanych zza wschodniej granicy, jak też produkowanych w nielegalnych fabrykach.

W działaniach wzięli udział policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Referatu w Lublinie i Zamościu. Wspierał ich przewodnik z psem wyszkolonym do tropienia wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze zaczęli od przeszukania targowiska. W kilku miejscach odnaleźli porzucone torby wypełnione papierosami. W miedzyczasie ich uwagę zwrócił zamknięty stragan. Jak się szybko okazało, w środku znajdowały się pudełka, a w nich paczki papierosów różnych marek.

Nielegalny towar został zabezpieczony. Łącznie ujawniono ponad 2 tys. paczek. Jak wstępnie obliczono, łączna kwota strat na szkodę skarbu Państwa wynosi około 50 tys. zł. Policjanci ustalają teraz właścicieli bezakcyzowych wyrobów, który musi liczyć się z konsekwencjami wynikającymi z kodeksu karno-skarbowego.

2017-11-22 11:22:05
(fot. Policja Lublin)