Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zwłoki na placu zabaw w Lublinie. Starszy mężczyzna umarł na ławce

Służby ratunkowe interweniowały dzisiaj na jednym z lubelskich placów zabaw. Świadkowie znaleźli nieprzytomnego mężczyznę.

W czwartek po godzinie 10 przypadkowi przechodnie zwrócili uwagę na znajdującego się na placu zabaw przy ul. Pozytywistów w Lublinie starszego mężczyznę. Siedział on na ławce w nienaturalnej pozycji. Jak się okazało, był nieprzytomny. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili, że mężczyzna nie daje oznak życia. Nie udało się go uratować.

-Zmarłym okazał się 70-latek. Oględziny wykazały, że zmarł on z przyczyn naturalnych. Ciało wydane zostało rodzinę – wyjaśniała nam Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

2018-08-02 15:38:08
(fot. nadesłane)

22 komentarze

 1. ciekawe czy ktoś teraz na tej ławce jeszcze usiądzie…

  • A niby czemu miałby nie siadać ??? Bo co ??

   • a położyłbyś się w używanej trumnie?

    • A co za różnica gdzie Cię położą po śmierci ? Jak wierzysz w Jezusa idziesz do królestwa jego Ojca . Jak nie masz wieczną śmierć. Więc jak masz jakieś pogańskie przekonania NIGDY nie wzywaj karetki pogotowia a nuż w tej karetce którą wezwałeś ktoś umarł i co zrobisz ????

     • O matko mur, i ty mówisz o pogańskich przekonaniach, a sam opowiadasz takie dyrdymały? Czytałeś kiedyś, co na ten temat tego, co sie dzieje z człowiekiem po śmierci mówi jedyne poważne źródło? I nie mam tu oczywiście na myśli nauk któregoś z kościołów.

 2. Aaron Fleischman

  Z przyczyn naturalnych w wieku 70 lat???

 3. A swoja droga to chcialbym miec taka smierc. Usiasc sobie na lawce w cieniu i juz…

 4. Nawet nie próbowali go reanimować.

 5. No to był nieprzytomny czy nie dawał oznak życia bo to chyba dwie różne rzeczy.

  • Świadek, który widzi osobę siedzącą na ławce w bezruchu, może odnieść wrażenie, że jest nieprzytomna i taką informację mógł przekazać służbom – „Tu i tu znajduje się nieprzytomny człowiek”. Widocznie dopiero ratownicy stwierdzili, że mężczyzna nie daje oznak życia, a lekarz stwierdził zgon. Aż tak trzeba tłumaczyć?

   • świadkowi zatem grozi odpowiedzialność karna, za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu….

    • a skąd wiesz, o której umarł…może poprzedniego dnia wieczorem/?? i co miał go reanimować???

     • zgłosił że widzi nieprzytomnego, a nie zmarłego – zatem obowiązkiem jego było podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej

    • Świadek udzielił pomocy poprzez wezwanie odpowiednich służb.

 6. Leki nasercowe szczególnie obniżające ciśnienie w okresie upałów mogą stanowić zagrożenie. Starsi ludzie nie są informowani, że przy takich temperaturach z lekami tego typu nie ma żartów. Przy odwodnieniu osiąga stężenie dwu lub trzykrotne i ciśnienie krwi spada do wartości krytycznych i tak to się kończy.

 7. „Świadek, który widzi osobę siedzącą na ławce w bezruchu, może odnieść wrażenie, że jest nieprzytomna” … powinien się upewnić, a nie wrażenia przekazywać. Co do udzielania pomocy przedmedycznej, to od TAKIEGO świadka, nie wymagam.
  W sumie, smutne…

 8. Bóg na was patrzy

  A skąd wiecie co dokładnie powiedziała osoba która zgłaszała co się stało??? To tylko portal z informacjami, nikt z nas nie słyszał dokładnie tej rozmowy i nikt nie widział czy zgłaszający podchodził do tego Pana i sprawdzal funkcje życiowe czy też nie.

Z kraju