Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie wysłał do Mateusza Morawieckiego apel o uchylenie zakazu działalności siłowni i klubów

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie wysłał do premiera Mateusza Morawieckiego apel o uchylenie zakazu działalności siłowni i klubów fitness z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Apel ma związek z obostrzeniami, które zaczną obowiązywać od najbliższej soboty.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie stanowczo apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o uchylenie zakazu działalności siłowni i klubów fitness, z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. W tej sprawie zostało wysłane pismo do szefa rządu.

– Branża fitness to znacząca część polskiego biznesu (prawie 100 000 miejsc pracy), który pomimo deklaracji polityków o braku możliwości ponownego zamknięcia gospodarki padł ofiarą kolejnego lockdownu. Gospodarka naszego kraju poniosła ogromne koszty poprzedniego zamrożenia -pierwszy raz od lat nie odnotowujemy wzrostu PKB, deficyt budżetowy wzrósł do rekordowych rozmiarów oraz dziesiątki miliardów złotych przeznaczone na programy pomocowe, nie możemy pozwolić sobie na kolejny przestój. Dlatego sprzeciwiamy się jakimkolwiek ograniczeniom dla prowadzenia biznesu – piszą przedsiębiorcy.

Jak uważają właściciele siłowni i klubów fitness strategia walki z COVID-19 powinna opierać się na masowym testowaniu, zabezpieczeniu maksymalnej możliwej wydolności systemu opieki zdrowotnej oraz zapewnieniu ciągłości prowadzenia działalności gospodarczej, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

– W przypadku działalności siłowni i klubów fitness zasady reżimu sanitarnego w związku z COVID-19 powinny opierać się na zachowaniu bezpiecznej odległości między klientami — m. in. poprzez wyłączenie z działalności części maszyn, w niektórych obiektach wprowadzeniu limitu osób, które jednocześnie mogą przebywać na jego terenie oraz dezynfekcji infrastruktury po każdym kliencie – czytamy w przesłanym do nas apelu.

Przedsiębiorcy wzywają do rozmów i konsultacji w sprawie opracowania odpowiednich wytycznych reżimu sanitarnego z przedstawicielami branży fitness i jak najszybsze uchylenie zakazu działalności siłowni i klubów fitness. Wytyczne te dałyby możliwość funkcjonowanie nieprzerwanie obiektów branży fitness. Już teraz wiele podmiotów gospodarczy stoi przed widmem zamknięcia biznesu, co za tym idzie, zwolnienia również pracujących tam osób.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

45 komentarzy

 1. Ludziom chleb zabierają ale kościoły i cmentarze pootwierane co za żenujące posunięcie .

 2. Idźcie zjeść sobie stejki bo zaczynacie gwiazdorzyć...

  Sterydy i kasa przeżarły wam mózgi… po co nadwyrężać już i tak wyniszczoną służbę zdrowia jak możecie sobie zrobić przerwę od pakowania przez dwa miesiące… tak ciężko? Sezon jesienno-zimowy to i tak zawsze małe obroty na siłowniach…

  • to ci co się boją wirusa niech sobie zrobia przerwe od wychodzenia z domu przez 2 miesiące…

  • „Sezon jesienno-zimowy to i tak zawsze małe obroty na siłowniach…”
   Chyba nie wiesz, co piszesz. W sezonie letnim miałem wybór między bieganiem, rowerem, boiskiem, halą, a siłownią. W zimie pozostają mi raczej tylko obiekty zamknięte.

   • To się zamknij w dużym pokoju

   • Biegać na świeżym powietrzu możesz cały rok, ale zawsze dobra wymówka aby nie ruszyć doopy: a to za zimno, a do ciemno, a to pada… ubrać się porządnie i biegniesz! Super zdrowy sposób na zahartowanie organizmu!
    Jak pisałem, sezonowcy siedzą teraz przed telewizorami komputerami, za formę wezmą się dopiero za kilka miesięcy po nowym roku.

    • Nie zgodzę się z Tobą. Sama w lecie większość czasu spędzam, jeżdżąc na rowerze, pływając czy grając na hali. W zimie proporcje przebywania na zewnątrz i wewnątrz się odwracają. Ja sobie poradzę, ale jest spora ilość ludzi przyzwyczajonych do systematycznego korzystania z obiektów sportowych. Z jakiej racji odgórnie się im zabrania dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne? Jak ktoś wierzy, że może zarazić się na siłowni, to tam nie idzie. Dla mnie to logiczne.

 3. Nie obchodzą mnie już te zakazy i nakazy naszej socjalistycznej władzy, która pośmiewisko robi z obywateli – walczyć się z nimi i z innymi obywatelami nie da – muszę się stosować inaczej będę mandatami opłacał oprawców.
  Zastanawiam się kiedy tylko ludzie się zbuntują i wyjdą na ulicę wyrażać swój sprzeciw – warto nadmienić, że można było zaprotestować i wyrazić swoje poglądy w ostatnich wyborach prezydenckich jednak 73 % obywateli nie chciała żadnych zmian (jedni wybierali zło a drudzy jeszcze większe zło) więc teraz w zasadzie nie mają oni prawa się żalić to ich duma – socjalistyczna władza taki los nam wszystkim gotuje.

  pozdrawiam

  • Rzecznik Praw Obywatelskich mówi wprost: „Nakaz zasłaniania nosa i ust nie ma podstaw prawnych”…!!!!

   • Byłem dzisiaj z żoną zrobić większe zakupy w auchan, lidlu i biedronce bo nie chce mi się od jutra stać na dworze żeby wejść do sklepu. Ludzi sporo i tylko my z żoną bez masek. Nie wiem ile osób w to wierzy a ile zakłada namordnik z powodu strachu przed mandatami, ale doszedłem do wniosku że z ludźmi można wszystko zrobić za pomocą socjotechniki i manipulacji strachem. Przykro patrzeć. Faktycznie jedyną osobą która zwróciła się do nas o założenie maski był Pan ochroniarz w auchan. Podziękowałem mu za zwrócenie uwagi i pożyczyłem miłej pracy 😉 Kiedyś żona mówiła że biegał za nią ochroniarz i groził że nie zostanie obsłużona przy kasie. Mina gościa jak mu żona zwróciła uwagę że są kasy samoobsługowe musiała być bezcenna hehehehehe Pozdrawiam ciepło tego Pana jak to czyta 😉

  • Żegnam z wylaniem na łeb.

 4. Dilerzy wkurzeni bo siłka zamknięta buchacha.

  • Jest sposób. Trzeba dać się zamknąć do takiego pierdla gdzie jest siłka i luzik. Trochę robi się paradoks bo w więzieniu można mieć więcej swobody jak na wolności 😉

 5. Jak żyć bez śmierdzielni Panie premierze, jak żyć?

 6. Janusz zacznij się myć i nie sądz kogoś swoją miarą *** .

 7. Niech będą otwarte z zachowaniem zasad, ludzie bez przesady nie można wyłożyć gospodarki, gospodarka to podatki to 500 + to 13 emerytury jak wyłożą przedsiębiorców to z czego będą brać. Już i tak większość firm ciągnie ledwo ledwo, strach pomyśleć o zimie, ludzie mają kredyty, trzeba walczyć o miejsca pracy, coraz więcej zwolnień coraz trudniej o pracę. Młodzi ludzie masowo zwalniani kamienie mamy jeść, Szanowny Panie Premierze Opamiętajmy się

  • … no no … siłka to podstawa naszej gospodarki jak kiszona kapusta … kto ma rozum ( nie tylko mięśnie ) i tak nie korzysta , mogą być czynne

   • Zamknieta dochodow nie przynosi a zus i podatek placic musisz.
    Siedzisz pewnie na umowie o prace. Narzekasz ze janusz cie okrada. A to panstwo okrada janusza.

   • PS, może nie podstawa ale ogniwo łańcucha powiązań gospodarczych… jesli się przerwie to ogniwa to padnie cała gospodarka…
    właściciele siłowni to tylko jeden z wielu przykładów zamkniętych firm a ich właściciele którzy nie mając pieniędzy nie kupią niczego i gospodarka padnie…
    naprawdę tak trudno to zrozumieć…?

 8. odezwał się pachnący nurek

 9. Nie słyszałam żeby pachniało na siłowni.

 10. a co słychać w chińczyków?

  co tam ciekawego u chińczyków?
  dalej umierają?

 11. Grubasy i suchoklatesy nie zrozumieją. Będą gnić w domach. I walić po gaciach. Kowidianie obfajdani

 12. ojoj , dużo mięśni na covida sie przyda , siądzcie w bmw i gnajcie do wawy co tchu,

 13. Koksownie powinny być na stałe zamknięte.Życie ludzie bez „suplementów”

 14. Wartość europejskiego rynku fitness w 2018 roku wyniosła 27,2 mld euro, czyli o 3,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Niemal dwie trzecie tej liczby stanowią przychody wygenerowane w pięciu krajach: Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech oraz Hiszpanii. Przychody branży fitness w Polsce w minionym roku wyniosły ponad 4 mld zł.

  • Niech poproszą o wsparcie na zamkniętej grupie „strajk przedsiębiorców” i niedoszłego prezydenta tanajno o wsparcie chociaż mentalne bo na materialne nie mogą już liczyć !

 15. Na budowie niezła siłka jest i jeszcze wam za to zapłacą zapraszam nierobów w obcisłych spodenkach.

 16. Siłownie bary i restauracje nikomu do życia są niepotrzebne.

 17. Ja też uważam, że zamykanie to głupota. Moje dzieci chodzą na basen już kilka lat, właśnie po to żeby łapać odporność. Ale nie pozamykać wszystkich w domu, bo tak najłatwiej,

 18. Siłownia idealne miejsce dzielenia się COVID em. Ale otwieracie , bo właściciel nabrał kredytów i miał rosnąć jak mięśnie po sterydach! A może opodatkujemy się na rzecz siłowni i siłaczy co przegięli z dźwignią finansową? Mała siłownia przetrwa , a te molochy , które niszczyły mniejsZe obiekty się teraz zaorają. Trzeba było nie słuchać doradców kredytowych !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7038zł -0.88%
  • GBP 4.9426zł -0.96%
  • EUR 4.4642zł -0.28%
  • CHF 4.1112zł -0.28%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach