Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie wysłał do Mateusza Morawieckiego apel o uchylenie zakazu działalności siłowni i klubów

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie wysłał do premiera Mateusza Morawieckiego apel o uchylenie zakazu działalności siłowni i klubów fitness z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Apel ma związek z obostrzeniami, które zaczną obowiązywać od najbliższej soboty.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie stanowczo apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o uchylenie zakazu działalności siłowni i klubów fitness, z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. W tej sprawie zostało wysłane pismo do szefa rządu.

– Branża fitness to znacząca część polskiego biznesu (prawie 100 000 miejsc pracy), który pomimo deklaracji polityków o braku możliwości ponownego zamknięcia gospodarki padł ofiarą kolejnego lockdownu. Gospodarka naszego kraju poniosła ogromne koszty poprzedniego zamrożenia -pierwszy raz od lat nie odnotowujemy wzrostu PKB, deficyt budżetowy wzrósł do rekordowych rozmiarów oraz dziesiątki miliardów złotych przeznaczone na programy pomocowe, nie możemy pozwolić sobie na kolejny przestój. Dlatego sprzeciwiamy się jakimkolwiek ograniczeniom dla prowadzenia biznesu – piszą przedsiębiorcy.

Jak uważają właściciele siłowni i klubów fitness strategia walki z COVID-19 powinna opierać się na masowym testowaniu, zabezpieczeniu maksymalnej możliwej wydolności systemu opieki zdrowotnej oraz zapewnieniu ciągłości prowadzenia działalności gospodarczej, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

– W przypadku działalności siłowni i klubów fitness zasady reżimu sanitarnego w związku z COVID-19 powinny opierać się na zachowaniu bezpiecznej odległości między klientami — m. in. poprzez wyłączenie z działalności części maszyn, w niektórych obiektach wprowadzeniu limitu osób, które jednocześnie mogą przebywać na jego terenie oraz dezynfekcji infrastruktury po każdym kliencie – czytamy w przesłanym do nas apelu.

Przedsiębiorcy wzywają do rozmów i konsultacji w sprawie opracowania odpowiednich wytycznych reżimu sanitarnego z przedstawicielami branży fitness i jak najszybsze uchylenie zakazu działalności siłowni i klubów fitness. Wytyczne te dałyby możliwość funkcjonowanie nieprzerwanie obiektów branży fitness. Już teraz wiele podmiotów gospodarczy stoi przed widmem zamknięcia biznesu, co za tym idzie, zwolnienia również pracujących tam osób.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

45 komentarzy

  1. Grubasy i suchoklatesy nie zrozumieją. Będą gnić w domach. I walić po gaciach. Kowidianie obfajdani

  2. ojoj , dużo mięśni na covida sie przyda , siądzcie w bmw i gnajcie do wawy co tchu,

  3. Koksownie powinny być na stałe zamknięte.Życie ludzie bez „suplementów”

  4. Wartość europejskiego rynku fitness w 2018 roku wyniosła 27,2 mld euro, czyli o 3,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Niemal dwie trzecie tej liczby stanowią przychody wygenerowane w pięciu krajach: Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech oraz Hiszpanii. Przychody branży fitness w Polsce w minionym roku wyniosły ponad 4 mld zł.

    • Niech poproszą o wsparcie na zamkniętej grupie „strajk przedsiębiorców” i niedoszłego prezydenta tanajno o wsparcie chociaż mentalne bo na materialne nie mogą już liczyć !

  5. Na budowie niezła siłka jest i jeszcze wam za to zapłacą zapraszam nierobów w obcisłych spodenkach.

  6. Siłownie bary i restauracje nikomu do życia są niepotrzebne.

  7. Ja też uważam, że zamykanie to głupota. Moje dzieci chodzą na basen już kilka lat, właśnie po to żeby łapać odporność. Ale nie pozamykać wszystkich w domu, bo tak najłatwiej,

  8. Siłownia idealne miejsce dzielenia się COVID em. Ale otwieracie , bo właściciel nabrał kredytów i miał rosnąć jak mięśnie po sterydach! A może opodatkujemy się na rzecz siłowni i siłaczy co przegięli z dźwignią finansową? Mała siłownia przetrwa , a te molochy , które niszczyły mniejsZe obiekty się teraz zaorają. Trzeba było nie słuchać doradców kredytowych !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021