690 680 960

Epidemia SARS-CoV-2 nie wstrzymała przyjęć pacjentów onkologicznych w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli

Elżbieta Starosławska dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli poinformowała w piątek rano, że placówka nie wstrzymała przyjęć pacjentów onkologicznych.

W przesłanym do nas piśmie placówka medyczna poinformowała, że epidemia SARS COV-2 nie wstrzymała przyjęć pacjentów onkologicznych.

– Zapewniamy chorym najwyższe standardy bezpieczeństwa. COZL pracuje w reżimie sanitarnym i zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego zostały wdrożone wszelkie obowiązujące procedury. Priorytetem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest zachowanie ciągłości wielospecjalistycznego leczenia chorych onkologicznie oraz wykonywanie badań profilaktycznych – informuje dyrektor szpitala Elżbieta Starosławska.

Ograniczenia zalecane przez NFZ dotyczące czasowego zawieszenia udzielania świadczeń wykonywanych planowo lub ich ograniczenia do niezbędnego minimum, nie dotyczą zaś planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Wczoraj informowaliśmy, że w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, NFZ opublikował zalecenia dotyczące udzielania świadczeń wykonywanych planowo. NFZ zaznaczył, że ograniczenia te nie powinny dotyczyć osób zmagających się z nowotworami.

– COZL apeluje do pacjentów o nieprzerywanie leczenia w przypadku pacjentów już zdiagnozowanych i będących w trakcie leczenia oraz o zgłaszanie się do naszej placówki w przypadku podejrzenia nowotworu, a także na badania profilaktyczne. Sytuacja epidemiologiczna w kraju nie może być przesłanką, że chorzy ze strachu przestają zgłaszać się na badania. Zalecenia ekspertów na całym świecie są jednoznaczne: nie wolno zaniedbywać leczenia onkologicznego. To właśnie w obecnej sytuacji pacjenci onkologiczni wymagają wzmożonej uwagi. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli realizuje wszystkie świadczenia bez zakłóceń – czytamy w przesłanym piśmie.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. To teraz z górki, do wiosny wszyscy z rakiem na cmentarzu przez COVID nie z powodu.

 2. Każdy pacjent to kasa z NFZ . Przestój w rotacji nie wskazany .

 3. Teraz apelują a co było wiosną? Ile osób zmarło z powodu braku leczenia?

 4. Jeśli nie macie pojęcia o chorobie to proszę przestać komentować. Jestem ich pacjentem i nie było żadnych przestojów ani na wiosnę ani teraz w leczeniu i diagnozowaniu. Pozdrawiam i miłego dnia życzę

  • Liga ochrony cietrzewia zwyczajnego

   Pan tu zapewne nowy więc postaram się wdrożyć, tu pełno specjalistów w dziedzinach o których nie mają żadnego pojęcia.

 5. to przez takiego idiotę jednego od WF-u drugiego zakompleksionego ratownika powielane są nieprawdziwe informację na temat zaprzestania leczenia osób potrzebujących stałej opieki medycznej

 6. Onkologia lubelska nie robiła żadnego przestoju, bardzo szybko wprowadzono śluzy i testy Covid. Wiem , bo członek rodziny tam się leczy.

 7. ubierzmy się w kondony każdy będzie zadowolony

 8. Witam. Mam takie pytanie dlaczego nie mówi się o ok 60 zakażonych osobach (personel i pacjenci). Dlaczego się nie mówi o tym że pacjentom którzy byli w ciągu miesiąca leczeni nie robi się ponownie testu na covid? Dlaczego ukrywa się przypadki zakażeń? Dlaczego osoby które miały kontakt z zakażonymi nie mają robionych testów i dalej pracują?

  Pozdrawiam zatroskany Pracownik…

 9. Gó*no prawda, przyjęcia są wstrzymane. Jeśli ktoś zaczął przyjmować chemię to rzeczywiście może i nie odwołują im leczenia. Ale jeśli jest ktoś przed podaniem pierwszej chemii to trzeba czekać aż choroba się bardziej rozprzestrzeni bo covid … Dostałam taką informację aby czekać bo przyjęcia są wstrzymane.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie