690 680 960

Zrzucili się na nową karetkę dla szpitala. Wśród fundatorów jest spółdzielnia mleczarska (zdjęcia)

Radzyński szpital wzbogacił się o nową karetkę. Pojazd został zakupiony za środki wyłożone przez sponsorów. Dzięki ambulansowi podniesie się bezpieczeństwo pacjentów powiatu radzyńskiego.

W środę odbyło się uroczyste przekazanie nowego ambulansu dla szpitala w Radzyniu Podlaskim. Środki na zakup karetki, w kwocie blisko 400 tysięcy złotych, zostały wyłożone przez sponsorów. Połowę tej kwoty pochodzi ze Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, resztę dołożyły Miasto Radzyń Podlaski, Powiat Radzyński, a także gminy: Radzyń Podlaski, Borki, Kąkolewnica, Ulan-Majorat, Wohyń, Komarówka Podlaska oraz Czemierniki.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele każdego z fundatorów. Jak podkreślał Edward Bajko, prezes SM Spomlek, decyzja o dofinansowaniu zakupu karetki zapadła na posiedzeniu rady nadzorczej.

– To była ważna wspólna decyzja, ponieważ jesteśmy spółdzielnią i to spółdzielcy są właścicielami naszego zakładu. To oni mają decydujący głos. Takim naturalnym naszym oczekiwaniem było, że drugą część, kolejne 200 tysięcy złotych, sfinansuje samorząd powiatu i gminy i tak też się stało – mówił Edward Bajko.

Dyrektor radzyńskiego szpitala Robert Lis wyjaśniał, że karetka jest niezwykle ważnym zakupem dla placówki, zwłaszcza, że pozostałe dwie są bardzo wysłużone. Tym samym nowy pojazd podniesie bezpieczeństwo pacjentów powiatu radzyńskiego, zarówno tych trafiających do szpitala w Radzyniu Podlaskim, jak też wymagających przewiezienia do specjalistycznych placówek w innych miastach.

(fot. UM Radzyń Podlaski)

22 komentarze

 1. PiS wysyła transport z pomocą na Ukrainę a tu w Polsce naród musi zbierać na pogotowie hahaha już nie wspomnę o zbiórkach pieniędzy dla ludzi ciężko chorych którzy muszą być operowani za granicą a nie w Polsce. ale nam się władza udala

 2. Co to za gość przekazuje kluczyki na foto? Kadr jak z ojca chrzestnego 😁 i po co tam ten pajac w sutannie??

 3. A czarny klecha cos dołożył czy jak zwykle pasożyt jeszcze mu pokropek skapnie

  • Przesadzasz z tym: „coś dołożył”, prędzej by wziął. Przecież nie od dziś wiadomo, że Bog ciągle potrzebuje kasy.

  • Zaprosili i przywieźli więc poświęcił nic wam do tego grosza nie daliście pełowskie pasożyty.

 4. Na karetke napadać??? .Co za ludzie!!!!!!!

 5. A po co im ta karetka, do teleporad ???

 6. Redakcjo czy posiadacie informacje ile pleban dołożył do karetki?

  • Studętkom jezdem to se wiem, że...

   O tym, żeby jakiś pleban dołożył do czegokolwiek, to nawet ci najstarsi górole co internet majom, nie słyszeli 😆

 7. Zenek z Lubartowa

  A ksiądz? Ksiądz ile dał?

 8. i cyk jakiś pisior powie że dzięki nim jest nowa karetka ratująca życie, i od razu można dokupić z 5 limuzyn z 10 radiowozów. sukces PISU kolejny XD
  PISIORY mówią o polityce PROrodzinnej, i mają racje już wszystko swoimi rodzinami obsadzili XD

  • Weź się postaw na miejscu takich z PiS’u, jak miałbyś dać intratne stanowisko osobie obcej, albo komuś z rodziny, znajomemu, to komu byś je dał ?
   Każdy kacyk obsadza sie „swoimi”…

 9. A jak rozpoczyna się budowa to ten czarny też święci betoniarki?????

  • Ciebie poświęci jak będziesz skamlał przed śmiercią.

   • mówisz o sutanniarzu?? ten co naucza o bogu a sam ciągnie kasy ile wlezie?? ten co nie płaci podatków a ludzie z jego sekty dostają bentleye od bezdomnych??
    Katoliku w twojej wierze wiara w zabobony jest ciężkim grzechem, a ty te zabobony głosisz, leć na kolanka przed księdzem i się spowiadaj. ta czarna sekta powinna być zdelegalizowana, a na pewno opodatkowana tak samo jak każda inna firma. dlaczego mi mają zabierać najpierw 19% dochodu potem jeszcze kolejne 23% za VAT, a ten dziad czarny co dostanie to jego. a i nie zapomnij już nie ma covidu do kościołka chmarami i na tace bo biedny klecha nie ma za co na wakacje pojechać.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas