690 680 960

W sobotę Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim otrzyma imię Romualda Lipko. Zagra Budka Suflera

Zaplanowane na sobotę nadanie Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim imienia Romualda Lipko odbędzie się zgodnie z planem. Tak samo jak dedykowany wybitnemu kompozytorowi koncert Budki Suflera.

Jest już pewne, że uda się uporządkować Ogród Saski po ostatniej nawałnicy, aby mógł się odbyć zaplanowany na sobotę specjalny koncert Budki Suflera. Uświetni on uroczystość nadania Muszli Koncertowej imienia Romualda Lipko. W wydarzeniu weźmie udział wielu wyjątkowych gości, w tym wdowa po zmarłym kompozytorze – Dorota Mazurkiewicz-Lipko, jego syn oraz ukochana wnuczka. Kultowy, lubelski zespół wystąpi zaraz po oficjalnej uroczystości.

Organizacja wydarzenia w ostatnich dniach stanęła pod znakiem zapytania po nawałnicy, jaka przeszła przez Lublin w nocy z poniedziałku na wtorek. Burza uszkodziła w Ogrodzie Saskim kilkadziesiąt drzew, w tym wiele zabytkowych okazów. Na skutek tych zniszczeń, park został zamknięty dla spacerowiczów. Obecnie wciąż trwa usuwanie skutków wichury, jednak miasto zapewniło, że prace te do soboty uda się wykonać, a tym samym koncert odbędzie się zgodnie z planem.

Występ Budki Suflera ma być złożony z piosenek, które skomponował Romuald Lipko i jemu też właśnie dedykowany. Z kolei decyzja o nadaniu Muszli Koncertowej imienia wybitnego kompozytora została podjęta przez Radę Miasta Lublin na wniosek Prezydenta Krzysztofa Żuka. W ten sposób miasto chce upamiętnić tak uznaną dla polskiej kultury postać, która też przez całe życie była związana z Lublinem.

Romuald Lipko tworzył nie tylko przeboje zespołu Budka Suflera, komponował również dla Urszuli, Izabeli Trojanowskiej, Anny Jantar czy Zdzisławy Sośnickiej. Dlatego też w koncercie wezmą udział m.in. Izabela Trojanowska czy też Felicjan Andrzejczak. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak bezpłatne wejściówki na miejsca siedzące na widowni. Osoby, którym nie uda się ich zdobyć, będą mogli podziwiać występ na stojąco.

(fot. Budka Suflera)

17 komentarzy

  1. Bez panów Lipko i Cugowskiego to gó…no nie Budka Suflera

  2. Krzysztof Jeżyna ze Szczecina

    Czy będzie Krzysztof śpiewał bo na fotce go jakoś go nie ma 🙁 ?

  3. Krzycha nie będzie. Odszedł z zespołu kilka lat temu. Mietek i Pan Zaliszewski są obrażeni. Ale szkoda bo mimo wszystko K. Cugowski przysłużył się zespołowi. Mógłby sam z siebie przyjść i zaśpiewać dla Romka.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!