690 680 960

Zostało niewiele czasu, aby zebrać brakujące pieniądze dla chorego Krystianka ze Świdnika

Krystianek ze Świdnika walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni. Sprzęt, który potrzebny jest mu w codziennej walce z okropną chorobą, jest niestety bardzo drogi . Brakująca kwota to dopiero początek wydatków, które czekają rodziców.

Pozostało tylko 20 dni, by pomóc Krystiankowi zebrać brakujące 46 tys. zł. Kwota ta jest niezbędna by zakupić sprzęty pierwszej potrzeby. Sama cena asystora kaszlu to ok. 25 tys zł, ssaki, pulsator i instalator, czy kamizelka ortopedyczna to kolejne 17 tys. zł. Lada chwila dojdzie również konieczność zakupu kolejnych ortez na kolanka, czy stópki.

Jedyny lek ratujący życie Krystianka nie jest w Polsce refundowany. Jeżeli w przyszłym roku nie zostanie on wpisany na listę leków refundowanych rodzice będą musieli pozyskać niewyobrażalną sumę 5-7 mln zł by zapewnić Krystiankowi trzyletnią terapię Nusinersenem. Jeszcze niedawno rodzice mieli w planach wyjazd po nowym roku za granicę do kraju, w którym terapia tym lekiem jest refundowana. Niestety na ten moment decyzje odmowne zmieniły te plany, ale rodzice nie poddają się i wciąż szukają pomocy za granicą. Czas jest wrogiem Krystianka, chłopiec nie może czekać, inaczej umrze.

Jedynie terapia Nusinesenem jest w stanie zahamować rozwój choroby i postawić Krystianka na nogi. Niestety, jest jedno ale, lek ten trzeba przyjmować przez całe życie. Przed rodzicami długa droga. Krystianek już w tym momencie wymaga codziennej i bardzo intensywnej rehabilitacji. Godzinny koszt rehabilitacji to cena 100 zł, a wiadomo, że im jest ona częstsza tym lepsze daje efekty. Różnego rodzaju leki, wizyty u specjalistów, dodatkowa rehabilitacja, sprzęt i urządzenia rehabilitacyjne, to olbrzymie koszty, których rodzice nie są w stanie samodzielnie unieść.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie Krystianka. Mamy 20 dni by zebrać środki na zakup obowiązkowego sprzętu, który jest potrzebny już teraz. Prosimy o pomoc.

Krystiankowi można pomóc na dwa sposoby:

1) przekazując darowiznę na konto:
Fundacja Po Prostu Pomagam
numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
z dopiskiem: Krystian Ląd darowizna

2) poprzez stronę zbiórki www.PoProstuPomagam.pl/krystian-lad

(fot. nadesłane)

3 komentarze

  1. agdzie kler- obronca zycia ? narodzil sie – ochrzcili i teraz kasa za pogrzeb ? pomoc mu niescie !

  2. Karlitozgrubopyto

    Zamknij jape morg!

  3. Wczoraj czytałam artykuł na WP jak to nasze polskie MSZ pomaga małym islamskim dzieciom w Palestynie. Kiedy nasz rząd zacznie szanować swoich obywateli i pierwsze kroki z pomocą skieruje w stronę naszych potrzebujących dzieci?

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas